REKLAMA

Warsztaty dla kobiet i ich pociech w KSWP

Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich realizując projekt „Budujemy most nad pokoleniową przełęczą” zorganizowało warsztaty dla kobiet oraz ich nastoletnich dzieci.

REKLAMA

Do projektu przyłączyła się Komenda Powiatowa Policji w Końskich. Warsztaty skierowane do kobiet oraz ich dzieci poprowadziła asp. sztab. Marzena Czapelska. Poruszała ważne tematy dotyczące m.in.  cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej nieletnich i dopalaczy.

107-25374

REKLAMA

Pierwsza część wykładów prowadzonych przez funkcjonariuszkę była przeznaczona dla kobiet. Mundurowa rozmawiała z matkami o zjawisku cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej za czyny zabronione oraz o przejawach demoralizacji społecznej nieletnich.

Następnie policjantka zwróciła się do nastoletnich słuchaczy.  Omówiła ona temat związany z bezpieczeństwem w Internecie, a także rozmawiała z młodzieżą jak ważna jest umiejętność bycia asertywnym. Istotnym tematem poruszanym na spotkaniu było przekazanie młodzieży informacji, w jaki sposób chronić się przed uzależnieniami.

Zarówno z matkami jak i młodzieżą mundurowa poruszyła temat związany z dopalaczami. Omówiła negatywne skutki ich zażywania oraz jak groźne mogą być dla naszego organizmu.

Źródło: KPP w Końskich

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *