REKLAMA

Wąsosz z inwestycjami drogowymi staje się atrakcyjna dla nowych mieszkańców [wideo, zdjęcia]

Wąsosz w gminie Końskie w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza wśród osób, które chcą wybudować swój dom. W miejscowości jak grzyby po deszczu rosną nowe budowle, a do nich wprowadzają się kolejne rodziny. Gmina wykorzystuje ten trend i inwestuje w infrastrukturę drogową w tym rejonie. 

REKLAMA

„Wieś zaczyna oddychać. Nowi mieszkańcy nabywają tutaj grunty, działki. Jest tego bardzo dużo. W ostatnim czasie, a jestem piątą kadencję sołtysem to jest tego bardzo dużo. Może już około 20 nowych domów powstało, ludzie wykupują działki, no i się budują. Tak jest jak jest dostęp do miasta, tutaj już Wąsosz na każdej ulicy ma asfalt” – mówi nam Lucjan Górecki, sołtys sołectwa Wąsosz.

Trend na przeprowadzanie się do sołectwa Wąsosz zauważa także burmistrz Końskich Krzysztof Obratański –„Dzisiaj widać, że nastąpił wzrost zainteresowania działkami, budową domów. Wieś zaczyna odżywać. Z tego co się orientujemy to część dawnych mieszkańców, czy też spadkobierców dawnych mieszkańców wraca do korzeni, obejmuje schedę i przebudowuje domy lub buduje nowy. Mam nadzieję, że to będzie trwały trend” – mówi Obratański.

REKLAMA

Najnowszą inwestycją jest utwardzenie i wyasfaltowanie drogi prowadzącej przez Wąsosz Zarowie –„To jest prawie 200 metrów. Koszt ogólny to około 60 tysięcy złotych, a z tego ponad połowa to pieniądze z funduszu sołeckiego. Zwykle gdy robimy zadania drogowe z Funduszu Sołeckiego to gmina dokłada by wykonać całość zadania, bo rzadko kiedy pieniądze sołeckie wystarczają na dłuższe, logiczne odcinki dróg, a zrobić fragmentami rozdrobnionymi to byłoby chyba nie w porządku” – tłumaczy burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Inwestycją zachwycony jest sołtys Górecki –„Dziękujemy p. burmistrzu i Urzędzie Miasta i Gminy. Trzeba też podziękować pracownikom. Dziękujemy w imieniu mieszkańców jako sołtys i rada sołecka. A kolejnych nowych mieszkańców zapraszamy. Już nie będzie błota, samochody nie będą brudne, nie będzie się kurzyć jak na ulicy Zarowia. Serdecznie zapraszamy, jeszcze trochę działek mamy” – zaprasza Lucjan Górecki.

Pozostaje nam tylko dołączyć się do tego zaproszenia.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Wąsosz z inwestycjami drogowymi staje się atrakcyjna dla nowych mieszkańców [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *