REKLAMA

Wawrzyk: 'Wracamy do normalności. Wracamy do bibliotek’ [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek wiceminister spraw zagranicznych, mający swoje biuro poselskie w Końskich Piotr Wawrzyk zawitał do koneckiej Biblioteki w ramach swojej akcji „Wracamy do normalności. Wracamy do bibliotek”. Polityk PiS przekazał koneckiej placówce zestaw książek. 

REKLAMA

Wawrzyk odwiedził tymczasową siedzibę Biblioteki Publicznej, czyli pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich. Tam na ręce dyrektora placówki Dariusza Kowalczyka przekazał zestaw książek –„Kilka tygodni temu zacząłem akcję 'wracamy do normalności, a więc wracamy do bibliotek’ i poprzez przekazywanie publikacji książek, które są niedostępne na rynku w ramach wolnej sprzedaży chciałbym zachęcić mieszkańców do odwiedzania bibliotek, do zapoznania się z tymi publikacjami, które gdzieś indziej nie będą dostępne. Wracamy do normalności powoli, akcja szczepień się rozwija i zachęcam wszystkich mieszkańców regionu by odwiedzać biblioteki i w ten sposób też powrócić do normalności, tego co było wcześniej” – powiedział nam wiceminister Piotr Wawrzyk.

 

REKLAMA

Wśród przekazanych dzieł ciekawostką był komiks opowiadający o rozbiciu więzienia w Końskich przez oddział Antoniego Hedy „Szarego”. W pakiecie znalazło się jednak jeszcze kilka innych niespotykanych pozycji jak na przykład książka „Rok 1920 w zdjęciach i dokumentach”, czy publikacja o znanych polskich architektach na świecie.

Akcja cieszy koneckich bibliotekarzy oraz włodarzy –„Są to rzeczy wydawane przez poszczególne ministerstwa albo przez agendy zajmujące się historią Polski. Jest sporo rzeczy bardzo ciekawych: zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Mam nadzieję, że posłużą już niedługo w takim normalnym obiegu bibliotecznym, wrócimy do normalności jak p. minister powiedział i że będzie można dopuścić do półek i swobodnego wyboru w bibliotekach” – opowiada Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.

„Każda akcja, która jest związana z pozyskaniem nowego księgozbioru, każdej pojedynczej książki to ważna inicjatywa, bowiem zawsze należy wyjść z założenia, że nowa książka to potencjalnie nowy czytelnik w bibliotece” – dodaje wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński.

Wcześniej wiceminister Piotr Wawrzyk przekazał książki dla instytucji między innymi w Busko-Zdroju oraz w Nagłowicach.

Zdjęcia (Piotr Stolarski):

REKLAMA

2 thoughts on “Wawrzyk: 'Wracamy do normalności. Wracamy do bibliotek’ [wideo, zdjęcia]

  1. Mirek pisze:

    Czekam ba książkę o tym jak Jarosław Kaczyński walczył z komuną,a najbardziej interesuje mbie okres gdy robił to będąc w bardzo głębokiej konspiracji-schowany w szafie i przykryty stertą ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *