REKLAMA

Ważne uchwały na Radzie Gminy w Radoszycach [zdjęcia]

Podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Radoszycach podjęto szereg uchwał, wśród których znalazły się te dotyczące uchwalenia Statutu Miasta i Gminy Radoszyce oraz przekształcenia sześcioletnich szkół podstawowych w ośmioletnie. 

REKLAMA

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dniem 1 stycznia 2018 roku Radoszyce znów będą miastem. W uchwale znalazły się zapisy przede wszystkim zmieniające nazewnictwo gminy, jak i podległych jej jednostek oraz drobne zmiany redakcyjne w celu usprawnienia funkcjonowania pracy Rady.

REKLAMA

Kolejna przyjęta uchwała mówi o przeprowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy dotyczącymi projektów statutów sołectw, ponieważ te również będą wymagały zmian. Podczas sesji uchwalono także roczny Program Współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok. Radni wyrazili również zgodę na pozyskanie działki w okolicach Podlesia, która wykorzystana będzie do działań wodno-kanalizacyjnych.

Realizując zadania z zakresu Reformy Systemu Edukacji Rada Gminy podjęła także uchwałę w sprawie przekształcenia dotychczasowych sześcioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Radoszyce, w ośmioletnie szkoły podstawowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *