REKLAMA

Weekend nietrzeźwych rowerzystów

W miniony weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali ośmiu nietrzeźwych rowerzystów i jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Zatrzymani zostali ukarani, a dwóch cyklistów będzie tłumaczyć się przed sądem.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

Podczas minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz z podległych komisariatów czuwali między innymi nad bezpieczeństwem na drodze. W trakcie pełnionej służby mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących różnymi pojazdami. Podczas prowadzonych kontroli policjanci ujawnili ośmiu rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Sześciu z nich otrzymało mandaty, a dwóch kolejnych będzie ze swojego zachowania tłumaczyło się przed sądem.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-latek, który kierując jednośladem miał ponad 3 promile alkoholu. W sobotę w nocy z kolei mundurowi ze Stąporkowa skontrolowali osobowego volkswagena, za kierownicą którego znajdował się 24-latek. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że ma on blisko 1,6 promila alkoholu. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Źródło: KPP Końskie

REKLAMA

One thought on “Weekend nietrzeźwych rowerzystów

  1. SUM pisze:

    Jeżdżą ludzie rowerami – na działkę, po zakupy, do kogoś, po coś. I taki ludzki złom zamiast cieszyć się życiem chla, bierze rower i płaci. Potem już tylko chodzi pieszo, bo z chlania nie zrezygnuje. Inni trzeźwi ludzie korzystają z życia, prostego, zwyczajnego a on gnije w nałogu. Nie zastanowi się co traci, woli mieć swoje alkoholowe urojenia i wylewać je z siebie na innych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *