REKLAMA

Weterani zwiedzali militaria w kieleckich Targach [zdjęcia]

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to trzecie co do wielkości targi militarne w Europie. Odbywają się one co roku w Kielcach. Tym razem zwiedzali je nasi Weterani i Rezerwiści. 

REKLAMA

Weterani 1

[fot. Marcin Pytlos]

Wyjazd zorganizowany przez zarząd koneckiego koła Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W wycieczce udział wzięło 53. uczestników należących do związku w naszym mieście, a także goście specjalni: Starosta Bogdan Soboń oraz przedstawiciele związku weteranów ze Stąporkowa.

Seniorzy mieli okazje podziwiać najnowocześniejsze zdobycze techniki wojskowej, między innymi śmigłowce szturmowe Tiger  produkowane przez Airbus Helicopters. Wyjazd koneckiego związku nie mógłby być zrealizowany, gdyby nie wsparcie Roberta Plecha, przedsiębiorcy z Końskich. –„Serdecznie chciałbym podziękować Panu Plechowi, bo bez niego nie udałoby nam się w ogóle dojechać na targi. Poza tym otrzymaliśmy od samych Targów Kielce vouchery na to wydarzenie. Jest mi niezwykle miło, że tak udało się to zorganizować. Zabezpieczenie medyczne naszego wyjazdu zagwarantował Pan Marcin Pytlos, któremu również dziękuje”. – opowiedział nam Andzej Nieszapur prezes Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Końskich.

REKLAMA

Po powrocie weterani spotkali się ze Starostą Koneckim w Sielpi na skromnym poczęstunku. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *