REKLAMA

Wideo: Akcja charytatywna na rzecz Agaty

W weekend w Stąporkowie miało miejsce wiele wydarzeń, których celem było wsparcie dla Agaty Gros z Niekłania, która walczy z nowotworem żołądka „Gist”. Dla Agaty zbierano krew oraz pieniądze. Charytatywne akcje rozpoczęły się od wielkiego zaangażowania burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej. 

REKLAMA

„Cały czas jestem w kontakcie z Agatką Gros. Jest obecnie w szpitalu po operacji, dochodzi do siebie, zaczęła nawet już chodzić i cały czas czeka na nasze dobre serca. My je już rozgrzaliśmy i wspomagamy Agatę” – mówiła nam burmistrz Łukomska.

Dla Agaty już w sobotę zagrała Miejska Liga Futsalu. Podczas ostatniej kolejki tych rozgrywek zbierane były pieniądze na rzecz leczenia 27-latki. Mistrzem rozgrywek została Skała Niekłań, a warto zaznaczyć, że po raz pierwszy Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przekazał nagrody dla trzech pierwszych drużyn ligi oraz najlepszego piłkarza i bramkarza turnieju.

REKLAMA

MLF w Stąporkowie ze zbiórką dla Agaty, foto. UMWŚ

W sobotę od 9 do 12 w Domu Kultury w Stąporkowie działał mobilny punkt poboru krwi. Na rzecz Agaty ten najcenniejszy płyn zdecydowało się oddać około 50 osób –„Najważniejsza dla Agaty jest krew. Dzisiaj przyszła ogromna grupa osób do podzielenia się darem życia. Za to zarówno ja i Agatka jesteśmy bardzo wdzięczne, bo to piękny gest, a nie każdego na niego stać.” – podkreśla Dorota Łukomska.

O 15:00 rozpoczął się koncert charytatywny, a na scenie MGOKiS można było zobaczyć…. między innymi burmistrz Dorotę Łukomską. Prezentowali się artyści związani z Domem Kultury, Mokrzaneczki, Tomasz Miernik, a gwiazdami wieczoru byli: znany gitarzysta Piotr Restecki oraz grupa Hit Boyz. Na scenie zaprezentował się także Marek Werens, który wspólnie z chórem złożonym z muzyków związanych z Domem Kultury przygotował piosenkę napisaną specjalnie dla Agaty!

Młody muzyk Wojciech Misiowiec przeczytał zaś list, który chora napisała do wszystkich uczestniczących w akcji charytatywnej –„Za każdą złotówkę, która później pomoże dojść do siebie, do zdrowia, poprawi komfort życia, a naprawdę rekonwalescencja będzie trudna dziękuję. Wszystkim dziękuję za przyłączenie się do tego przedsięwzięcia. Nie miałam pojęcia, że nabierze to takiej mocy. Jesteście wielcy! Kochani warto pomagać! Pamiętajcie o tym. Nie wytykajmy ludzi, którzy wyglądają inaczej. Nie wiemy z czym się borykają na co dzień. Każdy z nas ma swój bagaż. W swoim życiu widziałam bardzo wielu chorych. W moim przypadku choroby nie było widać, ale nie znaczy to jednak, że jej nie ma.[…] Choroba nie wybiera i może spotkać każdego z nas. Każdy może się znaleźć w takiej sytuacji. Dziękuję za przybycie, pozdrawiam serdecznie i bawcie się dobrze… Agata.” – napisała do przybyłych chora.

Wojciech Misiowiec przeczytał list od Agaty

W trakcie koncertu w sali galerianej prowadzone były animacje dla najmłodszych, którzy mogli korzystać także z rozstawionego specjalnego placu zabaw. Tuż obok odbywał się kiermasz przedmiotów i ozdób, a ratownik medyczny Marcin Pytlos udzielał porad zdrowotnych, wykonywał też chętnym podstawowe badania. W przerwie pomiędzy występami odbyła się licytacja. Sprzedano na niej między innymi piękny obraz za 500 złotych, koszulkę z podpisem Zbigniewa Bońka za 500 złotych, czy dwie piłki podpisane przez legendarnego bramkarza Jana Tomaszewskiego po 250 złotych każda. Przy okazji licytacji sportowych gadżetów głos zabrał obecny na miejscu Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, który odniósł się do sobotniej ostatniej kolejki MLF –„Wszystkie te 16 drużyn powiedziało, że najważniejszy mecz gra drużyna Agaty. Drużyna Agaty to zespół, personel medyczny, lekarze, wybitni specjaliści z kliniki warszawskiej na Ochocie. To Agata gra ten najważniejszy mecz, bo Agata gra turniej o swoje zdrowie i życie […] Tę piłkę chciałem przekazać na ręce p. burmistrz by przekazać ją dla klubu Radiator$ Stąporków. Klub ten będzie współorganizatorem Memoriału im. Pamięci Martynki Młynarczyk. Ta 15-latka od nas odeszła po ciężkiej chorobie, ale człowiek dotąd żyje dopóki trwa pamięć o nim.” – mówił ze sceny Gosek.

Zbiórka krwi, koncert i licytacja na rzecz Agaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale to nie oznacza końca pomocy dla dziewczyny. Kwesta trwa do końca marca, a towarzyszyć będą jej jeszcze inne imprezy – turniej drużyn strażackich oraz międzyszkolny turniej drużyn dziecięcych. Cały czas można też oddawać krew dla chorej przekazując w punktach krwiodawstwa informację, że celem jest Agata Gros. Oddawać na rzecz Agaty można także 1% podatku oraz dokonywać wpłat na konto. O tym jak to zrobić informujemy TUTAJ.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

One thought on “Wideo: Akcja charytatywna na rzecz Agaty

  1. […] Relację z wydarzeń charytatywnych zorganizowanych dla Agaty znajdą Państwo TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *