REKLAMA

WIDEOSONDA: Koronawirus już w Polsce! Czy konecczanie się boją?

Koronawirus staje się coraz poważniejszym, światowym zagrożeniem. Wirus, który miał swój początek w Azji zaczął przenosić się na pozostałe kontynenty. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że w Łodzi zdiagnozowano dziś pierwszy przypadek zakażenia wirusem w naszym kraju – u 25-latki, która niedawno powróciła z Tajlandii. Ministerstwo Zdrowia jednak nie potwierdza tej informacji. Dziś pytaliśmy konecczan o to, czy boją się zabójczego wirusa.

REKLAMA

W Europie pojawiły się potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem, m. in. w Grecji, Francji czy we Włoszech. W Polsce do lekarzy zgłasza się coraz więcej osób wracających zza granicy, które boją się o swoje zdrowie, także w województwie świętokrzyskim. Objawy zakażenia koronawirusem jednak łatwo pomylić ze zwykłą grypą.

Pytaliśmy też mieszkańców Końskich o działania profilaktyczne, jakie należy podjąć by zmniejszyć ryzyko zakażenia, a także o to, jak postępować w przypadku wystąpienia objawów choroby wywołanej koronawirusem. Sondę przeprowadził dla Was Kamil Olesiński.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *