REKLAMA

Wiele atrakcji dla osób w każdym wieku podczas festynu w Bedlnie [wideo, zdjęcia]

W sobotę we wsi Bedlno w gminie Końskie odbył się festyn rodzinny, na którym pojawili się mieszkańcy tej oraz okolicznych miejscowości. Na placu przed budynkiem remizy OSP Bedlno stanęły dmuchańce, a o oprawę muzyczną dbały zespoły ludowe oraz formacja Cramer Band.

REKLAMA

„Festyn rodzinny w Bedlnie organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wiejskich Tradycji, OSP i Radę Sołecką organizujemy cyklicznie, co roku. W tamtym roku nam nie wyszło, bo wiadomo – pandemia. W tym roku zorganizowaliśmy go w zasadzie już po raz dziesiąty. Organizujemy go, by scalić ludzi, którzy mieszkają dalej, bliżej i mieszkańców Bedlna. Mamy tutaj zjeżdżalnię dla dzieci, ciasta, gry i zabawy, będą bańki mydlane. Z Warszawy przyjechały dziewczyny, które pokazują, jak się lepi z gliny – to jest zorganizowane przez firmę Cerrad, która objęła nas patronatem, podobnie jak pan burmistrz miasta i gminy Końskie. Dla każdego coś dobrego. Jednym z zespołów, które już od dawna u nas goszczą są Korniczanki, natomiast po raz pierwszy gra dziś u nas zespół Cramer Band. Impreza jest skierowana do ludzi w każdym wieku, dla wszystkich” – opowiada nam Marzena Wychowaniec, sołtys Bedlna.

Podczas wydarzenia obecni byli także przedstawiciele gminy Końskie – wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński. Podczas festynu promowali oni akcję „Szczepimy się”.

REKLAMA

„Corocznie od wielu lat gościmy na tym święcie ludowym organizowanym w tym środowisku na rzecz nie tylko sołectwa Bedlno, ale i wszystkich okolicznych miejscowości […] Jesteśmy tutaj po to, żeby kontynuować akcję, którą rozpoczęliśmy tydzień temu w czasie przeglądu kół gospodyń wiejskich obok Domu Kultury. Realizujemy to założenie, które przyjęliśmy, że będzie ważne, potrzebne i jak najbardziej celowe dla mieszkańców miasta i gminy, czyli akcję „Szczepimy się”. Jest to bardzo ważny element, aby się w pewien sposób uniezależnić środowiskowo od pandemii, zważywszy na fakt, że Minister Zdrowia i przedstawiciele rządu zapowiadają czwartą falę” – mówi nam Krzysztof Jasiński.

Oprócz wielu atrakcji, o których opowiadała nam sołtys Bedlna, mieszkańcy mogli liczyć na poczęstunek – kiełbaski z grilla, ciasta i regionalne potrawy. Wielu mieszkańców świetnie bawiło się przed sceną tańcząc do muzyki, którą na żywo zapewniał zespół Cramer Band.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *