REKLAMA

Wielka integracja w Kazanowie. To był niezapomniany festyn [wideo, zdjęcia]

Świetna zabawa do późnych godzin wieczornych towarzyszyła mieszkańcom Kazanowa podczas sołeckiego festynu rodzinnego, który zorganizowano w sobotę. Na placu przy remizie OSP każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Taką imprezę w tej miejscowości zorganizowano po raz piąty. 

REKLAMA

Jednym z założeń twórców wydarzenia była międzypokoleniowa integracja –„Jest to jakby integracja miejscowej szkoły, ze społecznością. To są po prostu nasze dzieci. Mamy tu łączność pokoleniową, są rodzice, dziadkowie. Dzieci chcą przedstawić swój program artystyczny i chcą się po prostu pokazać […] Łączymy jakby trzy pokolenia na tej dzisiejszej imprezie, jest coś dla dzieci, dla średniego wieku i dla dorosłych. Jest Korniczanka typowo ludowa, bo taka muzyka u nas cieszy się dużym powodzeniem” – opowiadał nam Krzysztof Sota, sołtys Nowego Kazanowa.

Na wydarzenie przybyło wielu zaproszonych gości: starosta konecki Grzegorz Piec, wszyscy trzej burmistrzowie: Krzysztof Obratański, Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, przewodniczący Rady Gminy Piotr Słoka, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk i jego zastępca Łukasz Kubka. Jednym ze współgospodarzy wydarzenia był radny powiatowy z Kazanowa Wojciech Owczarek.

REKLAMA

Burmistrz Obratański skierował kilka słów do mieszkańców miejscowości –„Cieszę się z tego, że dzisiaj udało się załatwić wszystko. I dobrą pogodę i fajnych, życzliwych ludzi i dzieci, które są naszą dumą i Korniczankę, która zawsze przyjmuje zaproszenia. Cieszę się też, że w Kazanowie sporo się dzieje z takich rzeczy, które realnie są z gatunku poprawiających nasze życie. To jest to co widzimy na budowie w Szkole Podstawowej. Od października pozwoli to na oddanie do użytku kolejnych sal, co dla dzieci i kadry pedagogicznej będzie istotną nowością […] 23 września, czyli za nieco ponad tydzień będzie otwarcie ofert na budowę drogi łączącej drogę krajową 42 z Zaborczem, a więc ten przysiółek Kazana: Zaborcze-Pająki, który dzisiaj ma trakt po piasku i gruncie doczeka się nawierzchni asfaltowej. Będzie skomunikowany z resztą miejscowości i będzie można zarówno do kościoła jak i do szkoły, ale i do Końskich dotrzeć. Dzisiejszy dzień jest nie tylko takim, który może służyć wymianie informacji. Przede wszystkim ma służyć temu by oderwać się od problemów, które wszyscy mają, można się zabawić, można posłuchać dobrej muzyki. Jednak dobrze byłoby wykorzystać ten czas, bo jest dyrektor szkoły, są radni Rady Miejskiej – więc można dopytać jakie rzeczy powinni zgłaszać na sesjach rady, jak przejawiać swoją aktywność; pań z Korniczanki można dopytać o to czy nie pomogłyby tutaj założyć zespołu śpiewaczego. Gościmy również przedstawicieli Starostwa Powiatowego, bo są panowie radni, a mamy tutaj taką drogę, która biegnie od Modliszewic przez Sierosławice, Stary Kazanów do Brodów i Dziebałtowa Starego. Ona jest w fatalnym stanie i dobrze byłoby pomyśleć o tym kiedy i jak ją przebudować. Tego wszyscy mamy prawo oczekiwać. Proszę wykorzystać ten czas. Dopytać, porozmawiać – panie radny miejski co zrobić w tej sprawie? panie radny powiatowy – co zrobić w tej sprawie? Na dodatek można to zrobić w sympatycznej atmosferze. Takiej atmosfery wszystkim życzę” – przemawiał Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Na przybyłych czekało multum atrakcji. Dzieciaki mogły korzystać z licznych animacji, dmuchanego zamku, czy basenu z kulkami. Starszych interesowała zaś głównie strefa gastronomiczna z pysznymi wypiekami gospodyń z Kazanowa, kiełbaskami i kaszanką z grilla, sałatkami oraz różnymi napojami. Wszystko to zaś dla uczestników festynu rodzinnego było bezpłatne. Dla gości wydarzenia zagrał Zespół Ludowy Korniczanka, a wieczorem zorganizowano zabawę pod chmurką.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *