REKLAMA

Wielka sztuka w małym mieście. W bibliotece można podziwiać ciekawą wystawę [wideo, zdjęcia]

Grupa plastyków zrzeszonych wokół warszawskiego klubu „AS” SBM TORWAR Warszawa od czwartkowego popołudnia prezentuje w Końskich swoje prace malarskie. Zobaczcie relację z wernisażu wystawy.

REKLAMA

Spotkanie dotyczące wystawy pt. „Różne spojrzenia…” rozpoczęło się o godzinie 16:00. Gości przywitał dyrektor Biblioteki Publicznej im. Cezarego Chlebowskiego w Końskich Dariusz Kowalczyk –„Bardzo się cieszę, że możemy zaprezentować Państwu kawałek ładnej sztuki. Tym razem z Warszawy. Cieszę się, że uczestniczy w tym wernisażu też Iwona Ambroszczyk, który miała poprzednią wystawę i zapadła wszystkim w pamięć. Jak widać scenografia się zmienia, a nasza galeria żyje. I to dzięki p. Alicji Wyszogrodzkiej. To po raz kolejny – p. Alicję moglibyśmy nazywać honorowym bibliotekarzem Końskich. Urodziła się w Końskich, ale to obywatel świata sztuki, jedną z najlepszych twórczyń stąd” – mówił we wstępie.

Potem głos zabrała wspomniana Alicja Wyszogrodzka –„Chciałam pokazać prace moich koleżanek, amatorek, które nigdy nie malowały, a po przejściu na emeryturę zaczęły. One lubią to, kochają to. Zaczęłam z nimi malować i one zaczęły od początku: od rysunku, przez różne studia, a teraz są na takim etapie, że każda może swoje prace pokazywać. Przechodziliśmy przez różne kierunki: od realizmu do abstrakcji i techniki też wszystkie od olejnych akwarelę. Tematyka też jest tutaj różna” – przemawiała artystka.

REKLAMA

„Przy spółdzielni AS w Warszawie ja spotykam się z koleżankami prawie od 5 lat, one trochę dłużej. Natomiast te 4,5 – 5 lat to okres kiedy u mnie następowała największa przemiana jeśli chodzi o spojrzenie na sztukę. Inspiracje to jedno, ale wykonanie tego i zrealizowanie prac to też kwestia nabycia pewnych umiejętności technicznych, wybrania technik malarskich” – mówiła nam Hanna Kulig – Wojtyś, jedna z twórczyń prezentujących swoje prace w Końskich.

Miłośnicy sztuki po prostu muszą to zobaczyć! Wystawę „Różne spojrzenia…” można oglądać w Bibliotece Publicznej w Parku Miejskim w Końskich przynajmniej przez kilka najbliższych tygodni.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *