REKLAMA

W poniedziałek ruszają Szkolne Dni Profilaktyki w gminie Końskie

Już w najbliższy poniedziałek od specjalnej konferencji w Miejsko-Gminnym Domu Kultury o godzinie 11:00 zainaugurowane zostaną Szkolne Gminne Dni Profilaktyki pod hasłem „Zdrowo-Bezpiecznie-Z Rodziną” na terenie gminy Końskie. Mnóstwo działań w ramach dni organizowanych będzie aż do końca bieżącego roku. 

REKLAMA

REKLAMA

Głównymi organizatorami są gminne jednostki w Końskich – Urząd Miasta, Miesjko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ale i konecka policja oraz Sanepid. Dni Profilaktyki będą uczulać na znane zagrożenia jak narkotyki i alkohol, ale coraz większy nacisk edukatorzy w spotkaniach z młodzieżą położą na  problemy wynikające choćby z przekazów medialny (fake newsy) oraz tego wszystkiego co wiąże się z komunikacją elektroniczną i social mediami. Mowa będzie także o najczęstszej chorobie XXI wieku – depresji.

Działania skierowane będą przede wszystkim do młodzieży szkolnej, ale w pewnym zakresie także do koneckich seniorów. Na różne debaty, szkolenia, prelekcje przybędą do nas psychologowie i edukatorzy z ośrodków w całej Polsce.

W ramach Dni Profilaktyki przygotowane będą również występy artystyczne. O najciekawszych wydarzeniach informować będziemy Państwa na bieżąco, można u nas spodziewać się także relacji z wielu spotkań i prelekcji, począwszy od konferencji, która otworzy to kilkumiesięczne wydarzenie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *