REKLAMA

Wielkanoc zagościła w Warsztatach Terapii Zajęciowej [wideo, zdjęcia]

We wtorek w gościnnych progach restauracji Leliwa w Końskich na wyjątkowym wielkanocnym śniadaniu spotkali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, przedstawiciele władz powiatu koneckiego, samorządu województwa świętokrzyskiego oraz Państwowego Funduszu Rozwoju Osób Niepełnosprawnych. Dla wyjątkowych uczestników warsztatów wielkanocne spotkanie było pierwszym tego typu po dwóch latach pandemii. 

REKLAMA

„Po przerwie spowodowanej pandemią covid-19 wracamy do tej tradycji i spotykamy się na śniadaniu wielkanocnym. Zaproszeni są nasi podopieczni, nasza kadra, Zarząd Powiatu Koneckiego i współpracujący z nami. Ja osobiście życzę uczestnikom pogody ducha, radości. Nasi podopieczni tego potrzebują. To są ludzie, którzy potrzebują ciepła, przyjaźni, troski i tego, by im pomagać w codziennym życiu” – mówi nam Jarosław Staciwa, prezes Wszechnicy Koneckiej, która prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Prezes Wszechnicy Koneckiej Jarosław Staciwa oraz kierowniczka warsztatów Barbara Zbylut we wstępie spotkania przywitali przybyłych gości, a wśród nich znaleźli się: Andrzej Michalski – szef świętokrzyskiego PFRON-u, Elżbieta Korus i Damian Gad z Urzędu Marszałkowskiego, a także zarząd powiatu w pełnym składzie, bo oprócz Staciwy w śniadaniu udział wzięli także: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron i członek zarządu Dariusz Banasik. Obecny na miejscu był także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jacek Werens.

REKLAMA

Zanim wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku piękne życzenia obecnym przekazał Grzegorz, jeden z uczestników zajęć prowadzonych w WTZ. Kilka słów do obecnych skierowała też przedstawicielka władz wojewódzkich –„Chciałam Wam przekazać najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Święta Wielkanocne są szczególne. Może nie tak obfite w gościnę, ale już Triduum Paschalne nastraja nas do tego by te święta przeżyć w zachwycie do otaczającego świata. Dziękuję, że jesteście tutaj. Życzę z całego serca wszystkiego co najlepsze i dziękuję Państwu, że prowadzicie tak wspaniały warsztat” – przemawiała Elżbieta Korus, dyrektor departamentu Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach.

Potem był już czas na świąteczne upominki dla uczestników warsztatów, wspólny posiłek i długie, integrujące rozmowy.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Wielkanoc zagościła w Warsztatach Terapii Zajęciowej [wideo, zdjęcia]

  1. Obserwtor pisze:

    Czytając artykuł na suwa się pytanie : dla kogo było to spotkanie , czy dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej czy dla przedstawicieli powiatu i innych instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *