REKLAMA

Wielki turniej piłki ręcznej odbędzie się w Końskich!

Wielki turniej piłki ręcznej, czyli finał Mistrzostw Polski I Ligi już w maju odbędzie się w Końskich. W naszym mieście cztery najlepsze zespoły rozgrywek regionalnych zagrają o awans do Superligi. Co więcej: wszystko wskazuje na to, że turniej będzie mógł być zorganizowany z udziałem kibiców!

REKLAMA

 

REKLAMA

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że z taką propozycją do prezesa KSSPR Końskie wyszedł Henryk Szczepański – prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Na czym polega finał Mistrzostw Polski I Ligi Piłki Ręcznej? Zwycięzcy grup: a, b, c i d w jednym miejscu, w jeden weekend rozgrywają turniej. Nie wiadomo jeszcze na jakich zasadach, ale pewnym jest, że jego zwycięzca awansuje do niezwykle prestiżowej PGNiG Superligi.

Turniej ma odbyć się w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich w ostatni weekend maja (od piątku 28.05 do niedzieli 30.05), a to oznacza, że zgodnie z rządową zapowiedzią na trybunach mogliby pojawić się kibice. Premier RP zapowiadał bowiem, że od 15 maja rozgrywki będzie mogło śledzić 25% obłożenia obiektu, a od 29 maja (czyli od drugiego dnia turnieju) 50%.

„Mogę potwierdzić, że takie nieoficjalne rozmowy były. Dla nas to zaszczyt i honor, że Końskie otrzymuje propozycję organizacji tak prestiżowego turnieju, batalii o I Ligę. Otrzymaliśmy wstępną zgodę od Zarządu Obiektami Sportowymii Rekreacyjnymi, reprezentowanego przez pana Zbigniewa Stańczyka, na organizację imprezy i użyczenie obiektu na ten cel, jednak pragnę zaznaczyć, że rozmowy dotyczące wszystkich aspektów organizacyjnych wciąż trwają i zakończą się formalną decyzją w następnym tygodniu. Póki co Związek zaproponował, ale ostatecznej i oficjalnej decyzji jeszcze nie ma. Nie jest też znana końcowa formuła turnieju” – mówi nam Andrzej Kos, prezes Koneckiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej.

KSSPR Końskie obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli I Ligi i na pewno w turnieju udziału nie weźmie (do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki i Konie na pewno nie odrobią strat. Ktoś zaś mógłby zagrać w Końskich. Z „naszej” grupy D najpewniej będzie to Orlen Upstream SRS Przemyśl (lub ewentualnie Padwa Zamość). Z grupy A awansuje ktoś z trójki: OKPR Warmia Energia Olsztyn, MKS Grudziądz lub SPR Żukowo. Z grupy B na mistrzostwa niemal na pewno przyjechałaby Stal Gorzów (szanse matematyczne mają też Śląsk Wrocław i Miedź Legnica). Natomiast z grupy C niemal na pewno awansuje KPR Legionowo.

To duże „firmy” w świecie piłki ręcznej, a zatem czekają nas ogromne emocje w koneckiej hali!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *