REKLAMA

Wielkie plany w Rudzie Malenieckiej. W tym roku ruszy budowa przedszkola [wideo]

Radni gminy Ruda Maleniecka w grudniu uchwalili budżet na 2021 rok. Przyglądamy się konstrukcji budżetu oraz rozmawiamy z wójtem gminy Ruda Maleniecka Leszkiem Kucą o inwestycjach, jakie zostaną zrealizowane bądź rozpoczną się w tym roku. 

REKLAMA

Łączna kwota wydatków zaplanowanych w budżecie gminy na 2021 rok to ponad 21 milionów złotych. Włodarze zakładają, że dochody będą wynosiły około 20 milionów 200 tysięcy złotych. Deficyt w wysokości ponad 800 tysięcy złotych pokryty zostanie z nadwyżki budżetowej z minionego roku oraz z kredytów.

Wśród wydatków gminy znalazło się wiele ważnych inwestycji, o których opowiedział nam wójt Leszek Kuca. Tą najważniejszą ma być jednak budowa przedszkola:

REKLAMA

„W budżecie na 2021 rok zaplanowaliśmy szereg inwestycji. Priorytetową inwestycją jest budowa przedszkola w Rudzie Malenieckiej, z którą chcemy ruszyć jak najszybciej i już zostały podjęte prace związane z wyłonieniem projektantów w tym temacie. Kolejną dużą inwestycją jest rozbudowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Koliszowy. Chcemy realizować również szereg inwestycji drogowych. W większości są one zaplanowane z dofinansowaniem ze środków rządowych i ich realizacja jest uzależniona od otrzymania tychże środków” – mówi nam Leszek Kuca.

Z inwestycji, które na pewno zostaną zrealizowane jest przebudowa budynku po szkole w Koliszowach, budowa drogi do oczyszczalni ścieków w Rudzie Malenieckiej oraz wykonanie dokumentacji projektowej dla nowych ujęć wody w Lipie i Dębie.

„Ponadto w budżecie na 2021 rok zaplanowaliśmy remonty obiektów po byłej szkole w Lipie jak również strażnicy OSP w Wyszynie Fałkowskiej. W tym roku planujemy także rozpoczęcie dużej inwestycji polegającej na modernizacji małych elektrowni wodnych w Rudzie Malenieckiej. Jest ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji oraz realizację całej inwestycji” – informuje nas wójt Rudy Malenieckiej.

Remonty budynków byłej szkoły w Lipie oraz remizy OSP Wyszyna Fałkowska będą zależne od tego, czy gminie uda się pozyskać dofinansowania na realizację inwestycji. Modernizacja elektrowni wodnych natomiast na pewno zostanie wykonana w tym roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *