REKLAMA

Wielkie poruszenie dla Hani Słowińskiej. Niebawem akcja w Końskich [zdjęcia]

W Nadleśnictwie Radoszyce podczas środowej akcji zbiórki krwi dla 5-letniej chorej na białaczkę limfoblastyczną Hani Słowińskiej (o sytuacji dziewczynki pisaliśmy TUTAJ) udało się pozyskać ponad 7 litrów tego najcenniejszego płynu. Kolejna akcja będzie miała miejsce w poniedziałek i wtorek (13-14.12) w punkcie krwiodawstwa w Końskich. Rejestracja do wzięcia udziału w akcji w Końskich trwa w punkcie do piątku 10 grudnia włącznie. 

REKLAMA

„Wczoraj podczas zbiórki krwi dla Hani Słowińskiej w Nadleśnictwie w Radoszycach udało się 'zebrać’ ponad 7 litrów krwi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Z samego rana przyjechała ekipa z krwiodawstwa z Kielc, która po zarejestrowaniu i zaakceptowaniu danej osoby, kierowała do oddania krwi. Również pan nadleśniczy Mateusz Garbacz oddał krew dla Hani. Bardzo dziękuję każdej osobie, która zechciała oddać krew. Przypominam, że w najbliższych dniach 13 i 14 grudnia 2021 będzie akcja w punkcie krwiodawstwa w Końskich w szpitalu św. Łukasza. Rejestracja 8-10. Jeśli ktoś nie może w tych dniach, może oddać krew w każdym innym dniu podając imię i nazwisko dziewczynki” – mówi nam Barbara Więcław, organizatorka akcji zbiórki krwi.

REKLAMA

Hania Słowińska ma pięć lat, pochodzi z Końskich. W maju tego roku zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie przebywa na oddziale onkologii i hematologii dziecięcej w Kielcach. Jedyną pomocą dla dziewczynki jest krew, ponieważ jej przypadek nie kwalifikuje się pod przeszczep szpiku.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *