REKLAMA

Wielkie zmiany na 'Starym Młynie’ w Końskich [zdjęcia]

Z dnia na dzień zmienia się zbiornik wodny na Starym Młynie. Obecnie widać już, dzięki wkopanym palom, gdzie zbudowane będą pomosty. Te konstrukcje dla spacerowiczów i wędkarzy znajdą się po obu stronach akwenu, a ich długość wynosić będzie po 12 metrów.

REKLAMA

Widać także ścieżkę spacerową, która okalać będzie zbiornik oraz skarpę. Na południowo – zachodniej części terenu przy zalewie pracownicy firmy budowlanej przygotowali miejsca pod budowę parkingu dla ośmiu samochodów.  Na ukończeniu jest budowa przepławki dla ryb, którą zostanie skierowana woda, by móc rozpocząć budowę mostu i jazu.

REKLAMA

Zbiornik na Starym Młynie oddalony od centrum Końskich o około 2 km już jesienią stanie się doskonałym miejscem do relaksu i aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Warto wspomnieć, że pomiędzy ulicą Fabryczną (droga nr 749) a zbiornikiem już istnieje chętnie odwiedzany przez mieszkańców okolicy teren rekreacyjny z placem zabaw, boiskami sportowymi, siłownią pod chmurką. Zgodnie z wstępnym harmonogramem prace powinny zakończyć się przed 1 lipca, ale wiadomo już, że wykonawca ma małe opóźnienie. Prawdopodobnie modernizacja zbiornika potrwa jeszcze przez wakacje.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *