REKLAMA

Zdobywali wiedzę o ekologii i ochronie środowiska [zdjęcia]

W środę w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich dzieci i dorośli wzięli udział w kampanii dotyczącej ochrony powietrza atmosferycznego „Świętokrzyskie dla ciebie”, którą organizuje fundacja „Zatrzymać czas”. Dla młodszych uczestników był teatrzyk, konkursy i warsztaty, a dla starszych prelekcja o smogu.

REKLAMA

Od godziny 10.00 przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej oglądały spektakl teatralny pod tytułem „Rajska wyspa”. Jego tematyką były zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza. Spektakl łączył wspaniałą zabawę z dużą dawką informacji z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Później były warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci „Ochrona powietrza”, a także konkurs dla dzieci i młodzieży „Koło fortuny”. Na stoiskach informacyjno – edukacyjnych dzieciaki mogły grać w gry, pobierać aplikacje, malować plakaty.

REKLAMA

Akcję zakończyła prelekcja „Jak rozwiązać problem niskiej emisji w Polsce. O smogu i innych zagrożeniach”. O tym, czym jest smog, jak wpływa na środowisko i zdrowie ludzi, jak się przed nim chronić mówił Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

Wydarzenie było współorganizowane z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Kielcach.

Zdjęcia (MGDK w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz