REKLAMA

’Wierszowisko’ zaangażowało dzieci z placówki w Pomykowie [wideo]

Konkurs recytatorski „Wierszowisko” zorganizowany w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie okazał się strzałem w dziesiątkę i zaangażował dużą liczbę uczniów. Zdjęcia z niego możecie zobaczyć w specjalnej prezentacji poniżej. 

REKLAMA

W minionym tygodniu w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie odbył się konkurs Recytatorski klas 1-3 pt. „Wierszowisko”. Dzieci interpretowały wiersze z dziecięcej poezji Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Stanisława Jachowicza. Niektóre wierszyki były zabawne i rozśmieszał, inne pouczały lub przedstawiały piękno otaczającego dziecko świata.

W konkursie wzięło udział 22 małych artystów. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Halina Wachowicz, Urszula Jasińska i Izabela Wąsik-Majer oceniała: pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność i płynność recytacji oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu, pomimo swojego młodego wieku sprostali zadaniu, byli doskonale przygotowani i wypadli bardzo dobrze. Jury miało bardzo trudne zadanie i wybrnęło z niego przyznając jednogłośnie wszystkim pierwsze miejsce.

REKLAMA

Dyrektor Halina Wachowicz wręczyła nagrody i pogratulowała recytatorom. Poziom konkursu był wysoki. Warto docenić trud mam- krawcowych za pięknie uszyte stroje oraz starannie dobrane rekwizyty. Zwieńczeniem zmagań był występ pani dyrektor, która zadeklamowała wierszyk z jej lat dziecinnych o trzech brudaskach. Całość przebiegała w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Wydaje się oczywiste, że takie działania będą kontynuowane.

Wychowawcy Edyta Stępień, Małgorzata Stolarska i Magdalena Kwiatkowska bardzo dziękują dzieciom i rodzicom za trud i pracę włożoną w przygotowanie oraz Radzie Rodziców za sponsorowanie nagród.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *