REKLAMA

Wiosna w Wiośnie. To jedyne takie miejsce! [wideo, zdjęcia]

We wtorek 21 marca powitaliśmy Wiosnę. W naszym regionie najlepiej uczynić to właśnie w Wiośnie, czyli w miejscowości która znajduje się w gminie Radoszyce. I tym razem nie zabrakło tam radosnych śpiewów oraz symbolicznego topienia Marzanny. A kilka kilometrów dalej nad Zalewem Antoniów tego dnia kontynuowano ekologiczną akcję sadzenia roślin pod hasłem „Jedno dziecko, jedno drzewko”. 

REKLAMA

„Wiosna to zawsze nadzieja, a by ta nadzieja i zieleń powstały to musi być trochę deszczyku. Dzisiaj mamy deszczyk wiosenny i będziemy tutaj razem z przedszkolakami witać wiosnę, bo gdzie jak nie na Wiośnie właśnie przywitanie wiosny!” – mówi nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

W Wiośnie nie zabrakło też Słowika… przez 26 lat sołtysem miejscowości był bowiem Stanisław Słowik –„Wiosna jak wygląda? Żurawie już przyleciały, rzeka Czarna tutaj płynie, mieszkańcy są cicho, spokojnie. Są turyści, mają domki letniskowe, nie ma żadnych włamań, wszystko jest ok” – opowiada nam były sołtys.

O to by wiosna została powitana radośnie zadbały zaś przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Radoszycach. Opowiedziały nam one o tym po czym poznać przyjście wiosny, a także zaśpiewały piosenki opowiadające o tej porze roku. Kulminacyjnym momentem było zaś tradycyjne topienie Marzanny, tym razem pomogli przy tym wydarzeniu lokalni strażacy zapewniając specjalny zbiornik z wodą.

Na koniec każde dziecko otrzymało upominek od radoszyckiego samorządu.

Drugim elementem witania wiosny w gminie Radoszyce była akcja „Jedno dziecko, jedno drzewko” nad Zalewem Antoniów  –„W tym roku pojawi się ponad 150 drzewek, już dotychczas jest tam ich ponad 200. Mamy te drzewka sadzone latami, bo chcieliśmy je dedykować najmłodszym mieszkańcom gminy Radoszyce. Tam jest specjalne miejsce, gdzie możemy je zasadzić i to robimy. W tym roku jest podwójny rocznik, a drzewka będą symboliczne. Liczymy na to, że najmłodsi mieszkańcy będą chętnie przychodzili w to miejsce, gdzie jest zasadzone ich drzewko i oczywiście będą pielęgnowały swoje drzewko” – opowiada nam burmistrz Pękala.

Niebawem w naszym portalu znajdziecie fotorelację z akcji.

Zdjęcia z witania wiosny w Wiośnie:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *