REKLAMA

Wkrótce ruszą filie wydziału komunikacji w Radoszycach i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

W związku z licznymi skargami na tempo funkcjonowania Wydziału Komunikacji i Transportu w Końskich włodarze powiatu koneckiego zadeklarowali utworzenie oddziałów jednostki w Stąporkowie i Radoszycach. Sprawdzamy, od kiedy będą one działać, a także co możemy w nich załatwić.

REKLAMA

„W wakacje postanowiliśmy, że utworzymy dwie filie Wydziału Komunikacji i Transportu, jedną w Stąporkowie, drugą w Radoszycach. Chcemy słowa dotrzymać. Obecnie jesteśmy już tak na prawdę na finiszu. W Radoszycach brakuje nam dwóch urządzeń – terminala i routera, w Stąporkowie jesteśmy troszkę opóźnieni ze względu na gruntowny remont pomieszczeń” – mówi nam Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Punkt w Radoszycach zlokalizowany przy ulicy Kościuszki 17B ma rozpocząć funkcjonowanie nie później niż w ciągu dwóch tygodni, natomiast stąporkowska filia mieszcząca się w skrzydle tamtejszego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w związku z ogromem prac remontowych ruszy za około półtora miesiąca. Włodarze powiatu liczą, że nowopowstałe oddziały będą remedium na obciążenie wydziału komunikacji w Końskich, na co wielokrotnie na łamach naszego portalu skarżyli się konecczanie.

REKLAMA

„Mamy nadzieję, że rozładujemy kolejki w Końskich. Mieszkańcy gminy Radoszyce i ościennych gmin i miejscowości być może będą korzystali z punktu w Radoszycach, również gmina Stąporków i ościenne będą korzystały w Stąporkowie” – dodaje Jarosław Staciwa.

Filie Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Końskich nie będą jednak nakazywały mieszkańcom korzystania z nich – każdy mieszkaniec powiatu może skorzystać z dowolnego punktu, czy to w Końskich, w Radoszycach czy w Stąporkowie.

Oba oddziały będą oferować komplet usług, z jakich do tej pory można było skorzystać jedynie w Końskich. Wyjątkiem będzie odbiór zatrzymanych praw jazdy – te będą wydawane wyłącznie w siedzibie Starostwa Powiatowego.

Zdjęcia:

REKLAMA

5 thoughts on “Wkrótce ruszą filie wydziału komunikacji w Radoszycach i Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *