REKLAMA

Woda w Sielpi niemal spuszczona. Zobaczcie, jak wygląda zalew [wideo, zdjęcia]

Od połowy października trwa spuszczanie wody ze zbiornika w Sielpi po zakończonym sezonie letnim. Przyglądamy się obecnemu wyglądowi zalewu oraz przypominamy, co przy nim powstanie na przyszły sezon letni.

REKLAMA

Teraz, gdy woda będzie spuszczona gmina Końskie będzie mogła kontynuować realizację inwestycji wokół zbiornika, które mają zachęcić oraz przyciągnąć jeszcze większą liczbę turystów podczas przyszłego sezonu.

Gmina Końskie w porównaniu do poprzednich lat ma teraz możliwość odmulenia ponad 20-hektarowej części zbiornika znajdującej się na terenie objętym Naturą 2000. Ponadto zostaną dokończone pomosty – będą one zaopatrzone w m. in. poręcze. Powstanie klasyczne molo na palach w miejscu, gdzie teraz znajduje się grobla.

REKLAMA

Wokół zbiornika zostanie dokończona także trasa spacerowo-rowerowa, powstaną również trzy toalety publiczne – gmina planuje, by były one automatyczne i funkcjonowały podobnie jak te w centrum przesiadkowym w Końskich. W planach jest także utworzenie łapaczy rumoszu na wejściu rzek Czarnej i Taraski, by nie przepuszczały one nadmiernej ilości piasku i nanosów do zbiornika. Jeśli przed sezonem letnim wystarczy czasu, gmina chce także wybrać torf z podłoża zbiornika i zastąpić go piaskiem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *