REKLAMA

Wójt Konieczny: Poprowadzę ludzi na ulicę i zablokujemy przywóz tych odpadów! [wideo]

Po już szóstym pożarze wysypiska w gminie Fałków głos zabrał wójt Henryk Konieczny. Jest on do tego stopnia zdesperowany brakiem skuteczności podjętych wszelkich kroków prawnych, że rozważa nawet blokadę składowiska wspólnie z mieszkańcami. Wójta oburza fakt, że na wysypisko ciągle wjeżdżają nowe dostawy śmieci. 

REKLAMA

Wójt mówi także o kontrolach, które zostały przeprowadzone na miejscu oraz wylicza koszty, które w związku z pożarami już poniosła gmina Fałków – „Na pewno jestem tym wszystkim wzburzony, to mnie nie cieszy. Myślę, że nazwałbym to parodią, która jest urządzana na terenie naszej gminy. Mieszkańcy szczególnie na tym cierpią […] Jeśli chodzi o nasze kroki to tematem kolejnej sesji była sprawa działania w celu rozwiązania tego problemu. On nie jest taki łatwy. Skierowaliśmy pismo do Państwowej Straży Pożarnej w Końskich i odbyła się kontrola. Po naszej wizycie, właściwie wizycie Komisji Rozwoju Gospodarczego z Rady Gminy na terenie zakładu stwierdziliśmy, że po tym pierwszym największym pożarze, a jest to już szósty i trudno nie być zdruzgotanym, zaniepokojonym i rozgniewanym na tę sytuację. Wtedy udała się tam komisja Rady Gminy i co stwierdziliśmy: występuje dalsze wożenie odpadów i w związku z tym pismem skierowanym do Komendy Powiatowej stwierdziliśmy nawet zasypanie dróg przeciwpożarowych, które przy tym pierwszym pożarze były między tymi czterema hałdami. Sytuacja się nie poprawia, ale pogarsza. Na razie nie widać efektów, poprawy. Ja jestem już tak zdesperowany i myślę, że chyba poprowadzę ludzi na ulicę i zablokujemy sprawę przywozu tych odpadów […] Dzisiaj miała być kontrola z SANEPiD-u z Końskich. Natomiast w związku z tym, że jest pożar to ona się dzisiaj pewnie nie odbędzie, ale taka kontrola miała być […] Jeśli chodzi o pierwszy pożar, który był w lipcu to był koszt około 110 tys złotych po stronie gminy. Te pozostałe szacunkowo to koszty już ponad 200 tys złotych, które zostały wyasygnowane z rezerwy celowej przeznaczonej na obronę cywilną i reszta z 1% rezerwy w budżecie gminy. Chcę podkreślić, że w Ustawie o Ochronie Środowiska jest zapisane, że koszty powinien ponosić właściciel zakładu. Myśmy taką notę wysłali i ponaglenie, ale oczywiście oba dokumenty nie zostały odebrane przez pana właściciela tego zakładu”

Przypomnijmy, że około 4 nad ranem we wtorek doszło już do szóstego pożaru wysypiska w gminie Fałków. O szczegółach tego zdarzenia informujemy TUTAJ. W tej chwili na miejscu wciąż pracują 24 zastępy, około 100 strażaków, budowana jest magistrala wodna od miejscowości Starzechowice.

REKLAMA

REKLAMA

2 thoughts on “Wójt Konieczny: Poprowadzę ludzi na ulicę i zablokujemy przywóz tych odpadów! [wideo]

  1. Oburzonamieszkanka 6 listopada 2019 at 02:51 - Reply

    „Wyprowadzę ludzi na ulice” hehe
    Jak tego słucham to aż mi żal Pana.. proste i logiczny jest fakt, ze to PAN się na to zgodził. Nie chce wiedzieć nawet ile poszło pod stołem, ale za ten czyn powinien Pan ponieść konsekwencje. Jak można było się zgodzić na taka głupotę? Teraz już 6 pożar z rzędu i nie da się nic z tym zrobić? Kto ludziom zapłaci za zniszczenie zdrowia? Bo chyba nie Pan? W głowie się to nie mieści. Problemu się pozbyć nie mozecie.. bylo się nie zgadzać na tak żałosny pomysł. Bez obrazy, ale w Pans głosie nie ma nic przekonywującego. Nawet bym powiedziała, ze jest Pan trochę wystraszony sytuacja. Mam nadzieje, ze jak najszybciej się wyjaśni kto za tym stoi i poniesie konsekwencje.
    Naprawdę żałosne. I żałosny ten nasz kraj.
    Nie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *