REKLAMA

Wolontariusze ze Stąporkowa planują kolejne działania [zdjęcia]

We wtorek 14 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie spotkali się wolontariusze Akademii Wolontariatu MG działający na terenie gminy Stąporków. Członkowie grupy planowali działania na najbliższe miesiące.

REKLAMA

Akademia działa z inicjatywy i pod patronatem burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej już od kilkunastu lat. Wcześniej pod nazwą Wolontariusze MG, a od dwóch lat pod nową nazwą Akademia Wolontariatu MG. W tym roku w Akademii działa prawie 60 wolontariuszy w różnym wieku, są to przede wszystkim wychowankowie szkół podstawowych.  Ich działania koordynuje Justyna Kołodziejczyk, inspektor promocji Urzędu Miejskiego w Stąporkowie.

REKLAMA

Wszystkie działania Akademii mają na celu pomoc, szczególnie dzieciom i osobom z niepełnosprawnością głównie z terenu gminy Stąporków. Wolontariusze uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych gminy, podczas których zbierają środki finansowe do puszek i zapewniają atrakcje dla dzieci m. in. robią warkoczyki, tatuaże, zwierzątka z baloników i malują buźki. Dla wolontariuszy organizowane są spotkania mające na celu integrację, ale również kursy, np. pierwszej pomocy, plastyczne itp.

Celem wtorkowego spotkania była integracja wolontariuszy i zaplanowanie działań charytatywnych na najbliższe miesiące. W ramach integracji burmistrz Stąporkowa zaprosiła wolontariuszy na pizzę i film. Rozmowy dotyczyły także działań, które Akademia planuje podjąć podczas koncertu charytatywnego dla Wojtusia, który odbędzie się 9 grudnia w domu kultury w Stąporkowie. Wolontariusze podczas koncertu będą zbierać pieniądze do puszek, zorganizują stoiska z atrakcjami dla dzieci. Zaplanowano też wykonanie stroików i ozdób świątecznych, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na pomoc dla Wojtusia.

„Pomaganie jest fajne, pomagać można na wiele sposobów. Praca wolontariusza to jedna z piękniejszych form pomocy. To bezinteresowne działania, za które wolontariusz nie otrzymuje korzyści materialnych, ale otrzymuje coś dużo cenniejszego, wdzięczność i uśmiech drugiej osoby. Cieszę się, że w naszej gminie mamy tyle chętnej młodzieży do działania w wolontariacie, zawsze będę ich wspierać i jestem z nich niesamowicie dumna„– mówi Dorota Łukomska.

Zdjęcia (archiwum UM w Stąporkowie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *