REKLAMA

WOŚP 2020 w gminie Smyków – informacje

W gminie Smyków Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oznacza nie tylko światełko do nieba w niedzielę 12 stycznia, ale tutejszy sztab kładzie głównie nacisk na wiele ciekawych wydarzeń odbywających się w ramach akcji. Pierwsza z nich miała miejsce już w minioną sobotę.

REKLAMA

27. Finał WOŚP w Miedzierzy

Sztabowi WOŚP w gminie Smyków przewodzi Beata Janiszewska. W akcji udział weźmie 25 wolontariuszy. W gminie w ramach „orkiestry” organizowanych jest wiele wydarzeń, podczas których będzie można wrzucać datki do oklejonych puszek.

Pierwszym z wydarzeń powiązanych z ogólnopolską akcją był turniej futsalu, który odbył się w Szkole Podstawowej w Miedzierzy w minioną sobotę. Wzięło w nim udział aż 15 zespołów, a wygrała drużyna z Zaborowic.

REKLAMA

Kolejnym, organizowanym w gminie Smyków wydarzeniem jest maraton fitnessu i zumby, który odbędzie się już w czwartek 9 stycznia. Maraton poprowadzą Anna Półtorak i Agata Sikorska z klubu „Adrenalina” z Kielc. Wszyscy chętni mogą przyjść o godzinie 18:00 do hali sportowej w Szkole Podstawowej w Miedzierzy i wejść na zajęcia za symboliczny, dowolny datek do puszki.

W przeddzień finału orkiestry odbędzie się zimowy rajd z pochodniami. Trasa zaczyna się i kończy w Cisowniku, a jej długość to około 5 kilometrów. Rajd rozpoczyna się o 16:00. Gdy wszyscy dotrą na metę około godziny 18 rozpocznie się ognisko z wiejskim jedzeniem. Zaśpiewa tam także grupa rekonstrukcyjna z Cisownika „Sosnowscy i Przyjaciele”, pojawi się także fotobudka „Popstrykane”.

Podczas finału akcji w niedzielę 12 stycznia będzie można spotkać wolontariuszy w pobliżu kościołów i sklepów. Do akcji przyłączyły się także świetlice. Ubiegłoroczny rekord gminy Smyków wynosi 11 tysięcy 315 złotych i 67 groszy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *