REKLAMA

Wózek wielofunkcyjny: wygoda i praktyczność w jednym. Jaki zestaw wybrać dla dziecka?

Dziecięce cztery kółka to jeden z największych i najważniejszych elementów wyprawki. Zakupiony wózek będzie nam bowiem towarzyszył w podróży, na spacerach i podczas załatwiania codziennych spraw. Musi być komfortowy i funkcjonalny. Często jednak zdarza się, że zakup pojedynczych segmentów pojazdu jest obciążeniem dla domowego budżetu. Rodzice, chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, podejmują decyzję o zakupie wózka 2w1 albo 3w1. Czym charakteryzują się te modele i jaki najlepiej wybrać? Odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule.

REKLAMA

Co wchodzi w skład wózka 2w1, a na co możemy liczyć przy zakupie modelu 3w1?

REKLAMA

Jeśli przyjdziemy do sklepu dziecięcego i poprosimy o zestaw 2w1, zostanie nam zaprezentowany wózek składający się z gondoli, siedziska spacerowego i stelaża. W zależności od potrzeb i wieku dziecka na tę samą konstrukcję wpina się poszczególne elementy. Bywa, że pojazd ma również adaptery do wpięcia fotelika – i tutaj dochodzimy do istoty zestawu 3w1. Oprócz powyższych segmentów można w nim bowiem znaleźć fotelik samochodowy lub nosidełko. Wbrew pozorom, to nie to samo. Fotelik posiada niezależne testy zderzeniowe, które gwarantują bezpieczeństwo dziecka podczas podróży autem. Natomiast nosidełko może pochwalić się jedynie europejską homologacją ECE R44/04, oznaczającą po prostu dopuszczenie do sprzedaży. Aby ją zdobyć, nie trzeba przechodzić praktycznie żadnych testów. Obecnie coraz więcej producentów oferuje wysokiej jakości zestawy 3w1, jak chociażby wózek Cybex Balios S z fotelikiem Cybex Aton 5.

Nasz portfel odetchnie z ulgą. Korzyści z zakupu wózka wielofunkcyjnego

Możliwość kupna zestawu 2w1 bądź 3w1 okaże się korzystna przede wszystkim dla rodziców, którzy chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy. Wyprawka dla dziecka to spory koszt, a nabywanie pojedynczych segmentów wózka osobno wiąże się z większymi wydatkami. Rozwiązaniem są modele pochodzące od sprawdzonych producentów, z testowanymi fotelikami. Im większy zestaw, tym opłata za każdy detal się obniża. Dzięki temu możemy mieć bezpieczny, modny i elegancki wózek w niezwykle korzystnej cenie.

Najbardziej renomowani producenci wózków ułatwiają rodzicom decyzję, dołączając do sygnowanych przez siebie zestawów specjalne adaptery. Umożliwiają one dopasowanie różnych modeli fotelików do tego samego wózka. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, czy fotelik dołączony do zestawu jet kompatybilny z naszym samochodem, zdecydujmy się na komplet 2w1 z adapterami. Mają one uniwersalne zaczepy pasujące do rozmaitych marek fotelików 0-13: Maxi Cosi, Cybex, BeSafe i wielu innych. Takie adaptery znajdziemy na przykład w sklepie 3Kiwi. Umożliwiają one tworzenie różnorodnych kombinacji i uzyskanie wózka 3w1 idealnego dla nas i dla naszego dziecka.

REKLAMA

2 thoughts on “Wózek wielofunkcyjny: wygoda i praktyczność w jednym. Jaki zestaw wybrać dla dziecka?

  1. Za wózkiem to trzeba polatać, na żywo je pooceniać, sprawdzić jak się prowadzi. Ja przy moim w różnych 10 sklepach byłam zanim wybrałam ten idealny 😀 no ale się opłacało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *