REKLAMA

Wspaniałe przedstawienie na Dzień Babci i Dziadka [zdjęcia]

W poniedziałek w świetlicy Szkoły Podstawowej w Gowarczowie młodzież z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej przygotowała program artystyczny dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. 

REKLAMA

Wspaniale przygotowana scenografia przeniosła widzów do XIX wieku, gdzie przyglądali się losom „Dziewczynki z zapałkami”, w której rolę wcieliła się Gabrysia Bielecka. Na scenie pojawił się również sam Hans Christian Andersen  (w tej roli Wiktoria Dobosz) w asyście rezolutnych dzieci (Lena Samson, Amelia Kania, Zuzia Szcześniak, Marta Mastalerz, Klara Brzezińska). W przedstawieniu zagrali również: Aleksandra Sorbian jako Oficer, Lena Michałkowska jako żona Oficera, Maja Zajadła jako Dama oraz Babcia, Basia Bielecka, Adam Małek, Dominika Fąfara i Jasio Banasik jako Rodzina oraz Bartek Kos jako Piecyk. Narratorami w przedstawieniu były: Amelia Dajer oraz Śnieżynki i Aniołki: Julia Michałowska, Gabrysia Petrusiewicz, Emilia Kos i Kinga Karbownik.

REKLAMA

Za reżyserię, scenografię i scenariusz odpowiedzialna jest Małgorzata Gałązka, natomiast nad opracowaniem  muzycznym, nagłośnieniem i oświetleniem czuwał Piotr Zaborowski.  Niemałą rolę w przygotowaniu kostiumów odegrali rodzice młodych aktorów.

W kolejnej części programu młodzi wokaliści CKiAL zaśpiewali radosne piosenki. Na scenie pojawiły się duety i trio. Zaśpiewali: Małgorzata Kałużyńska i Monika Reszelewska, Dominika Fąfara i Jasio Banasik, Amelia Kobalczyk i Maja Babik, Basia Bielecka, Wiktoria Juszyńska i Martyna Kosiorek oraz Weronika Kaniowska i Amelia Bugała. Słowa uznania za przygotowany program oraz najserdeczniejsze życzenia dumnym babciom i dziadkom złożył współgospodarz wydarzenia wójt Stanisław Pacocha.

Część artystyczną przedstawienia zamknęło uroczyste odśpiewanie „Sto lat”, eksplozja balonów pełnych konfetti oraz wręczanie przez wnuków własnoręcznie przygotowanych upominków. Prowadzącą wieczorku była dyrektor CKiAL Elwira Sibiga. Wieczór zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Zdjęcia (UG Gowarczów):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *