Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu ,,Wszechnica Konecka” oraz Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej w Niekłaniu Wielkim to laureaci Gali Ekonomii Społecznej, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.
REKLAMAPodczas uroczystej gali wyłoniono liderów promujących postawy i zachowania dedykowane na rzecz drugiego człowieka. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców wśród następujących haseł: „Lider Ekonomii Społecznej”, „Ekonomia Społeczna w czasach pandemii”, oraz „100 Inicjatyw na 100–lecie urodzin Jana Pawła II”.
Tegorocznymi Liderami Ekonomii Społecznej konkursu w kategorii – Samorząd prospołeczny zostali: Miasto i Gmina Chmielnik, drugie miejsce zajęło Miasto i Gmina Staszów, natomiast trzecią pozycję wywalczyło Miasto i Gmina Morawica.
REKLAMAW kategorii „Podmiot Ekonomii Społecznej” swój udział zgłosiło Towarzystwo Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”, które reprezentował prezes – Jarosław Staciwa. „Jesteśmy zaszczyceni obecnością w gronie osób i organizacji, dla których praca i troska o los drugiego człowieka jest celem nadrzędnym. Dziękuję moim współpracownikom i wszystkim, z którymi mam zaszczyt łączyć, tak społecznie ważne wyzwania” – podkreślał prezes Staciwa.
Zwycięzcą w tej kategorii okazał się Caritas Diecezji Kieleckiej, a Towarzystwo Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka” zajęło drugie miejsce.
W „Biznesie Prospołecznym” tryumfował NORDKALK sp. z o.o., a wyróżnienia powędrowały do: AUCHAN POLSKA sp. z o.o. oraz firmy LAFARGE Kruszywa i Beton. Jury przyznało nagrodę specjalną dla Miasta Kielce, za innowacyjne rozwiązania społeczne. Laureatami „Ekonomii Społecznej w czasach pandemii” zostali następujący dziennikarze: Piotr Wójcik, Rafał Banaszek i Mirosława Gregorczyk.
W konkursie „100 Inicjatyw na 100–lecie Jana Pawła II” zwyciężyła Fundacja „Gramy z Tobą” z Kielc. Drugie miejsce powędrowało do Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich z Oleszna, a trzecie do Szkolnego Koła Wolontariatu, przy Szkole Podstawowej im. podporucznika Karola Niedzielskiego „Dobosza” z Niekłania Wielkiego.
Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Świętokrzyskiego Projektu – Świętokrzyska Ekonomia Społeczna, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.