REKLAMA

Wszystkich Świętych w powiecie koneckim. Co trzeba wiedzieć?

Święto Zmarłych to niestety nie tylko czas wspomnień i modlitw za tych, którzy od nas odeszli. To także czas ciągłych korków i utrudnień drogowych, ale i akcji organizowanych przy okazji 1 listopada. Poniżej pokrótce piszemy o tym co trzeba wiedzieć przed wybraniem się na groby w powiecie koneckim. 

REKLAMA

Utrudnienia w ruchu drogowym

Wszystkie zmiany w  organizacji ruchu będą obowiązywały od 31.10.2017 r. (wtorek) od godz. 06.00 do 02.11.2017 r. (środa) do godz. 6.00. Największych utrudnień kierowcy powinni spodziewać się w Końskich. To tutaj groby bliskich odwiedzać będzie najwięcej przyjezdnych.

REKLAMA

Jedna ze zmian to ograniczenie ruchu na ul. Browarnej w Końskich. Ulica Browarna na odcinku od skrzyżowania z ul. Źródlaną do skrzyżowania z ulicą łączącą z ul. Izabelowską będzie drogą jednokierunkową. Poniżej na mapie zaznaczono ten odcinek:

Natomiast w miejscowości Czarna i w Radoszycach obowiązują nowe zakazy zatrzymywania i postoju. Znak B-36 w Radoszycach został ustawiony po prawej stronie patrząc w kierunku Smykowa. Natomiast w Czarnej po lewej stronie patrząc w kierunku Stąporkowa. Policja zapowiada, że bezwzględnie będzie pilnować przestrzegania tych nowych zakazów.

Utrudnień drogowych należy spodziewać się także w Odrowążu w gminie Stąporków. Tam tuż przy cmentarzu ciągle nie zakończono remontu drogi. Może być zatem trudniej o miejsca parkingowe, ale i może być mniej miejsca do wymijania się pojazdów.

Akcja Znicz i darmowa Komunikacja Publiczna

W Końskich we Wszystkich Świętych nie będzie funkcjonować darmowa komunikacja publiczna. Dojazd na cmentarz specjalnym autobusem ma zostać wznowiony jeszcze w Zaduszki. Przypominamy także, że od piątku aż do 2 listopada włącznie na wszystkich drogach powiatu trwają wzmożone kontrole – funkcjonariusz policji przeprowadzają tak zwaną „Akcję Znicz 2017”.

Takim autobusem będzie prowadzona darmowa komunikacja publiczna w Zaduszki.

Kwesty pieniężne

Na cmentarzu w Końskich członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a także regionaliści naszej ziemi będą zbierać pieniądze na odnowę zabytkowych pomników na koneckiej nekropolii. Natomiast na niemal wszystkich cmentarzach naszego powiatu będą prowadzone kwesty na rzecz hospicjum w Rudzie Białaczowskiej prowadzone przez Stowarzyszenie Opieki Paliatywno-Hospicyjnej imienia błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *