REKLAMA

Wycinka drzew przy SP nr 2 w Końskich? To tylko pielęgnacja [zdjęcia]

W środę do naszej redakcji dotarła informacja o pracach przy drzewach nieopodal Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. Udało nam się ustalić, że to jedynie działania pielęgnacyjne.

REKLAMA

„Przy boisku Szkoły Podstawowej nr 2 trwa wycinka drzew. To nie powinno mieć miejsca – to nie tylko niszczenie zieleni, ale co z ptakami, które uwiły tam swoje gniazda?” – tłumaczy nam zaniepokojony mieszkaniec okolicznych bloków.

REKLAMA

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Przedsiębiorstwem Gospodarki Mieszkaniowej w Końskich – jednostką odpowiedzialną za wykonywane prace.

„To na pewno nie jest żadna wycinka, mieszkańcy zgłaszali potrzebę przycięcia jednego z drzew, także były to tylko prace pielęgnacyjne” – informuje nas przedstawiciel Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Końskich.

Prace przebiegają zarówno poza boiskiem SP nr 2, jak i na jego terenie.

„Na terenie boiska prowadzone jest prześwietlenie pielęgnacyjne, czyli prace mające na celu usunięcie maksymalnie 30% korony drzew” – mówi nam dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich Jacek Szmit.

Warto dodać, że w związku z nadchodzącą wiosną prawdopodobnie nie tylko i przy SP nr 2, ale i w całych Końskich będzie można zauważyć podobne prace związane z pielęgnacją drzew.

REKLAMA

One thought on “Wycinka drzew przy SP nr 2 w Końskich? To tylko pielęgnacja [zdjęcia]

  1. Ergo pisze:

    Pielęgnacja w świetle prawa tylko do 30% korony. Powyżej to już nielegalna wycinka, prawda szanowni urzędnicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *