REKLAMA

Praca wre przy nowym rondzie w Końskich [zdjęcia]

Widać już granitowe chodniki, a robotnicy dużo czasu spędzają w ziemnych wykopach na placu budowy nowego ronda, które pojawi się u zbiegu ulic Piłsudskiego, 3 Maja i Strażackiej w Końskich. Spoglądamy na tę inwestycję. 

REKLAMA

Tak będą wyglądać nowe chodniki przy ulicy Piłsudskiego

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Końskich większość instalacji podziemnych od strony południowo-zachodniej już jest przebudowana lub zbudowana na nowo. Obecnie rozpoczyna się praca nad podbudową. Mało nośny grunt i przewidywane wysokie – jak to na skrzyżowaniu – obciążenia spowodowały zastosowanie liczącej prawie pół metra grubości warstwy stabilizacji cementowo – piaskowej i niemal metrowej konstrukcji podbudowy.

Rozpoczęły się też prace przy układaniu chodnika. Można już zobaczyć pierwsze ułożone płyty granitowe (zdjęcie powyżej) i wyobrazić sobie, jak to będzie wyglądało na całej długości ulicy Piłsudskiego.

REKLAMA

Budowa ronda będzie kosztować około 2 miliony 700 tysięcy złotych. Gmina na ten cel pozyskała 60% dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Koniec prac przewidziano na ostatnie dni czerwca bieżącego roku.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Praca wre przy nowym rondzie w Końskich [zdjęcia]

  1. Zobaczymy jakie będzie rozmieszczenie studzienek kanalizacyjnych… jak do tej pory to tylko slalomem można jeździć 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *