Wygrana Neptuna i porażka Partyzanta w IV Lidze [wideo, zdjęcia]

Neptun zwyciężył w niedzielę i powrócił na fotel lidera IV Ligi! Porażki doznał za to Partyzant Radoszyce.

Radoszyczanie już w sobotę w Staszowie mierzyli się z miejscową Olimpią Pogoń. Niestety podopieczni Jarosława Komisarskiego już w 3. minucie stracili bramkę i to ustawiło cały mecz. Drużyna z naszego powiatu próbowała atakować i momentami grała nawet nieźle. Niestety gospodarze w drugiej połowie dorzucili jeszcze dwa trafienia i ostatecznie zwyciężyli 3:0. Partyzant wciąż zajmuje piątą lokatę w tabeli IV Ligi, w przyszłą niedzielę o 17.00 radoszyczanie podejmą u siebie Nidę Pińczów.

Olimpia Pogoń Staszów – Partyzant Radoszyce 3:0
Partyzant: Mateusz Mazur II, Maciej Mazur (Bartosz Sosiński), Paweł Markowicz, Jakub Jaśkiewicz, Bartłomiej Papros, Kuba Kos, Karol Opara (Michał Grudzień), Michał Miśtal, Piotr Zawadzki (Tomasz Mazur), Maciej Dymek (Karol Pańczyk), Przemysław Morgaś (Karol Nieszporek).

Gola z rzutu karnego dla Neptuna w starciu z Hetmanem zdobył Jan Sroka.

Bardzo wyrównane było starcie w Końskich, gdzie Neptun w niedzielę podejmował Hetmana Włoszczowa. Zawodnicy Waldemara Szpiegi rozpoczynali to spotkanie jako wiceliderzy IV Ligi, a ekipa z Włoszczowy znajdowała się na trzynastej lokacie. Tej różnicy miejsc nie było widać na boisku, bo spotkanie było bardzo wyrównane. Dominowała twarda gra, momentami nawet brutalna.

Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. I taki rezultat utrzymywał się jeszcze przez kilkadziesiąt minut drugiej odsłony. Dopiero w 73 minucie Neptun na prowadzenie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym doprowadził Jan Sroka, w 89 minucie wynik na 2:0 ustalił Karol Armata. Dzięki wygranej Neptun znów wskoczył na fotel lidera rozgrywek, ale Zdrój Busko Zdrój ma tylko o oczko mniej w tabeli i o jeden mecz rozegrany mniej. I to właśnie ze Zdrojem konecczanie zmierzą się za tydzień. Mecz w Busku zaplanowano na niedzielę.

Neptun Końskie – Hetman Włoszczowa 2:0
Gole: Jan Sroka, Karol Armata
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Piwowar, Armata, Sroka, Szymkiewicz, Szymoniak, Dutkiewicz, Pach (Banasik), Gardynik (Pilarski).