Wygrana w derbach i 6 miejsce na koniec sezonu!

Mocnym akcentem sezon zakończyło KSSPR Końskie. Popularne Konie wczoraj na wyjeździe pokonały KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski.

KSSPR Końskie - KSZO Ostrowiec 25

To był thriller na zakończenie zmagań w grupie B I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn, a zarazem derby Województwa Świętokrzyskiego. Konecczanie spotkanie zaczęli nie najlepiej i na prowadzenie wyszli gospodarze. Jednak po kilku minutach podopieczni Michała Przybylskiego uspokoili i wyrównali grę. Już do przerwy nasi szczypiorniści prowadzili 13:14.

Druga odsłona to ponownie wyrównane starcie. Gol za golem, punkt za punktem i na pięć minut przed końcem na tablicy widniał wynik 26:26. W końcówce decydowało opanowanie. Tym wykazał się przede wszystkim Rafał Jamioł, który tuż przed syreną oznaczającą zakończenie spotkania ustalił wynik na 28:29. KSSPR kończy sezon na dobrej szóstej pozycji w tabeli, KSZO również utrzymuje się w lidze, zajmując jedenastą lokatę.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – KSSPR Końskie 28:29

Skład KSSPR-u: Wnuk, Szot – Napierała 1, Mastalerz 4, Słonicki 1, Pilarski 2, Jamioł 8, Bąk 7, Jakubowski 1, Matyjasik 4, Przybylski 1.