REKLAMA

Wystawa poplenerowa stanęła w MGOKiS w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

W miniony piątek w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie odbył się wernisaż wystawy, której prace powstały podczas V Pleneru Artystycznego „wSTĄP-art”. Towarzyszyło mu uroczyste przedstawienie artystów, a także spotkanie autorskie dotyczące książki o stąporkowskich rezerwatach, która niedługo będzie mieć swoją premierę.

REKLAMA

„Jest to wystawa, w której bierze udział 33 uczestników. Są to zarówno malarze, rzeźbiarze, rękodzielnicy jak i poeci. To jest nowością naszych plenerów dotychczasowych, ponieważ rozszerzyliśmy wernisaż o literaturę […] Tegoroczny plener był dosyć nietypowy, ponieważ artyści pracowali częściowo u nas, w szczególności rzeźbiarze, ale większość pracowała w swoich domach. Część prac mamy użyczonych na tą wystawę, więc jest tu więcej prac, niż powstało podczas pleneru” – opowiada nam dyrektor MGOKiS Stąporków Katarzyna Sorn.

REKLAMA

Wernisażowi towarzyszyło uroczyste rozdanie dyplomów i podziękowań uczestnikom pleneru, które wręczała burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Poplenerową wystawę będzie można oglądać do połowy października w godzinach funkcjonowania stąporkowskiego ośrodka kultury.

Podczas wydarzenia odbyła się również promocja książki Mieczysława Piotra Bąka „Unikalne Wczesnojurajskie utwory „Gagaty, dinozaury z Sołtykowa” i „Skałki Piekło” pod Niekłaniem”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *