REKLAMA

Relacja wideo: studniówka 2017 Nowego Ogólniaka!

Cztery razy odtańczono poloneza, a maturzyści zaprezentowali także reprezentacyjnego walca. Studniówka 2017 II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich była bardzo wytworna!

REKLAMA

Wielki wieczór rozpoczął się punktualnie o godzinie 19.00 w Sali Bankietowej Astoria. We wstępie wszystkich gości powitała dyrektor Beata Salata, następnie głos zabrali przedstawiciele uczniów: Martyna Panek i Paweł Sosnowski, a także Komitetu Studniówkowego Izabela Garbacz oraz Piotr Sosnowski. –„W ten zimowy wieczór serdecznie witamy na balu studniówkowym dyrekcję naszej szkoły, wszystkich wychowawców, szanowne grono pedagogiczne, wszystkich rodziców na czele z p. burmistrzem i małżonką, witamy gości i media. Szczególnie chciałbym powitać naszych drogich maturzystów. Patrząc dzisiaj na Wasze uśmiechnięte buzie radują nam się serca,  że wyrośliście na tak piękne kobiety i tak przystojnych mężczyzn.” – mówił we wstępie Piotr Sosnowski, przewodniczący Komitetu Studniówkowego.

O głos poproszono także burmistrza Końskich Krzysztofa Obratańskiego, który uczestniczył w studniówce, ponieważ tegoroczną maturzystką w popularnym „Nowym” jest jego córka Anna. – „Myślę, że dzisiejszy wieczór to źródło ogromnej satysfakcji w pierwszej kolejności dla młodzieży, która za sto dni przystąpi do matury, ale i ogromnej satysfakcji dla rodziców. W ich imieniu chciałbym podziękować gronu pedagogicznemu, ale i koleżankom i kolegom z Rady Rodziców za przygotowanie ich do tego wieczoru i za przygotowanie ich do matury. Mam nadzieję, że matura skończy się sukcesem, który pozwoli by wspominać dzisiejszy wieczór z jeszcze większą satysfakcją. Wszystkiego najlepszego i na tym balu i na maturze.”  – przemawiał tuż przed studniówką burmistrz Obratański.

REKLAMA

Następnie 150 par odtańczyło poloneza w czterech turach. Na czele pierwszej szła dyrektor szkoły Beata Salata. Do polonezów układy przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Piotr Mostowski, Marcin Janus i Mariusz Brzozowicz. W kolejnej części wieczoru na parkiecie zaś królował walc – reprezentacyjny.

Później wszyscy zasiedli do wybornego obiadu, a my panią dyrektor poprosiliśmy o ocenę rocznika, który w sobotę uczestniczył w swojej najważniejszej życiowej imprezie. –„Liczę, że to będzie najlepszy rocznik w Końskich. Wszystkie moje dzieci są wyjątkowe tak szczerze mówiąc. Liczę na to, że maturę zdadzą tak wspaniale jak wspaniale odtańczyli dzisiaj Poloneza, bo te tańce były dzisiaj niesamowite.” – opowiedziała nam o tegorocznych maturzystach Beata Salata, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Z kolei trzy lata w murach szkoły przy ulicy Sportowej podsumował Paweł Sosnowski, uczeń i były przewodniczący Samorząd Uczniowskiego w „Nowym Ogólniaku”. Zapytaliśmy go jak będzie wspominał ten czas. – „Ja będę wspominał te lata z uśmiechem na ustach. Fajny czas po gimnazjum, na pewno wiele mnie nauczyło to liceum, ale to co najciekawsze w tych trzech latach to to, że każdy mógł się rozwijać tak jak chciał. Ta szkoła daje wiele możliwości, bo lekcje uczyły nas tego co się może w życiu przydać, a nie tylko tego co w szkole lub na uczelni. Czego oczekuje po dzisiejszej nocy? Oczywiście dobrej zabawy.” – powiedział nam Paweł Sosnowski, jeden z uczniów.

I właśnie taka zabawa towarzyszyła wszystkim maturzystom do białego rana, co możecie zobaczyć w naszym materiale wideo.

Poniżej skrót studniówki:

Zdjęcia (foto Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *