REKLAMA

Wzięli udział w projekcie i wygrali drukarkę 3D! [zdjęcia]

Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie uczestniczyła w projekcie „ProgramujeMY kielecki”, którego celem jest umożliwienie uczniom klas I-III szkół podstawowych zdobycia nowych umiejętności w obszarze nauki programowania oraz podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych. Placówka wygrała konkurs zorganizowany w związku z tą akcją i otrzymała drukarkę 3D.

REKLAMA


W projekcie brało udział 200 nauczycieli oraz blisko 2000 uczniów z 56 publicznych szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich województwa świętokrzyskiego. Wśród nich była również szkoła z Dziebałtowa, a reprezentowały ją nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Jadwiga Smołuch, Aleksandra Świercz, Iwona Żychlińska, Magdalena Cybulska oraz wychowawcy z grup przedszkolnych: Wioletta Chrabąszcz i Katarzyna Gonciarz.

Pedagodzy biorący udział w projekcie, w oparciu o specjalnie przygotowane na potrzeby projektu scenariusze zajęć, przeprowadzili w swoich szkołach zajęcia pozalekcyjne. Podczas nich uczniowie, m.in. budowali roboty, a następnie przy użyciu komputera i dedykowanego oprogramowania programowali ich działanie i wprawiali je w ruch. Nad całością działań czuwał trener lokalny – Adam Kacperski. Podsumowaniem pracy był konkurs na najciekawsze zajęcia z programowania z wykorzystaniem klocków Lego WeDo 1.0 według autorskiego scenariusza. Scenariusz Szkoły Podstawowej w Dziebałtowie „Siła odśrodkowa. KARUZELA”  został nagrodzony w ramach drugiej edycji konkursu „ProgramujeMY kielecki”, w którym nagrodą główną była drukarka 3D. Teraz uczniowie będą mieli możliwość wykorzystania nabytych umiejętności i drukować.

REKLAMA

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *