REKLAMA

Wzmożone działania mundurowych w pierwszych dniach września

Ze względu na nowo rozpoczęty rok szkolny, a z nim związany zwiększony ruch pieszych oraz pojazdów w rejonach szkół, koneccy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców. Zapowiadane są wzmożone kontrole w okolicach szkół. 

REKLAMA

REKLAMA

Na początku września policyjne patrole będą zwracać szczególna uwagę na bezpieczeństwo w rejonach szkół i przedszkoli w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu pieszego oraz kołowego. W trakcie służby mundurowi będą reagować na wszelkiego rodzaju nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą kontrolować m.in. na nieprawidłowe parkowania, zachowania kierowców samochodów wobec pieszych, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych czy korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.  Policjanci będą też prowadzić prelekcje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się dzieci w drodze ze szkoły do domu.

Przejeżdżając w pobliżu szkoły pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności.

REKLAMA

3 thoughts on “Wzmożone działania mundurowych w pierwszych dniach września

  1. Michał pisze:

    Moim zdaniem konecka Policja powinna karać mandatami wszystkich rodziców którzy zatrzymują się na środku drogi pod szkoła beż żadnego sygnalizowania. Drodzy rodzice robicie tylko krzywdę swoim dzieciom nawet do szkoły nie potrafią dotrzeć samodzielnie, a Wy blokujecie miasto rano.

  2. zzz pisze:

    no najchętniej by wjechali do szkoły .NOWOBOGACCY w terenówkach w leasingu

  3. Mefisto pisze:

    A moim zdaniem policja powinna ścigać przestępców a nie ich ofiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *