REKLAMA

Z pamięcią o konstytucji 3 Maja w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Msza święta, złożenie zniczy oraz wieńców i część artystyczna. W Stąporkowie w ten sposób uczczono 231. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

REKLAMA

O godzinie 12:00 w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny odbyła się msza święta w intencji ojczyzny z udziałem licznych pocztów sztandarowych, delegacji szkół i różnych organizacji, a także kombatantów. Po niej uczestnicy przemieścili się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie oficjalnie wybrzmiał hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Tam też złożono biało-czerwone znicze i wieńce

„Wiwat Maj, 3 Maj. Wspólnie jak co roku obchodzimy  święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jesteśmy już po mszy świętej, na której mogliśmy usłyszeć piękne Słowo Boże. Ksiądz proboszcza apelował o to byśmy byli dla siebie życzliwi i zawsze modlili się o wolną i niepodległą Polskę. Złożyliśmy znicze i wiązanki pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a teraz przed nami piękna akademia w wykonaniu wspaniałych artystów z gminy Stąporków” – mówi Dorota Łukomska, burmistrz miasta i gminy Stąporków.

REKLAMA

O część artystyczną w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie zatroszczyli się: soliści oraz zespoły działające przy domu kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku Seniorada oraz Stowarzyszenie Przylądek Młodej Sztuki.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Z pamięcią o konstytucji 3 Maja w Stąporkowie [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *