REKLAMA

Za szybko i na 'podwójnym gazie’. Podsumowanie akcji prędkość w powiecie koneckim

Konecka policja podsumowuje akcję „Prędkość”, którą tuż przed weekendem przeprowadzili miejscowi funkcjonariusze. Są zatrzymane prawa jazdy, złapano też pijanego kierowcę. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe

„W piątek policjanci z koneckiej drogówki prowadzili wzmożone działania kontrolno- pomiarowe pod kryptonimem ,,Prędkość”. Mundurowi podczas działań zwracali szczególną uwagę nie tylko na prędkość, ale również na stan trzeźwości kierujących samochodami i jednośladami. Podczas działań, policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymano im prawa jazdy” – informuje nas starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Podczas piątkowych działań w ręce koneckich policjantów wpadł również 52-letni mieszkaniec Kielc, który w miejscowości Proćwin oprócz tego, że jechał z prędkością 83km/h to kierował toyotą będąc po użyciu alkoholu. Również jemu zatrzymano prawo jazdy.

REKLAMA

„Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności” – kończy starszy sierżant Przygodzka.

REKLAMA

Dodaj komentarz