REKLAMA

Zapisz się do programu 'Active Citizens’ koneckiego Domu Kultury

Miejsko–Gminny Dom Kultury w Końskich zbiera chętnych do udziału w bezpłatnych warsztatach i zajęciach realizowanych w ramach projektu „Active Citizens – Aktywne Społeczności”. Termin rozpoczęcia zajęć uzależniony jest od rządowych wytycznych dotyczących pandemii, ale zapisywać można się już teraz wysyłając zgłoszenie na adres mailowy [email protected] zaznaczając w temacie PROJEKT ACTIVE CITIZENS.

REKLAMA

W ramach projektu organizowane będą: warsztaty ceramiczne, warsztaty tworzenia lasu w szkle, gra miejska „Moje miasto”, wieczór gier planszowych z poczęstunkiem, wieczór filmowy z poczęstunkiem, wieczór karaoke z poczęstunkiem.

REKLAMA

„W warsztatach ceramicznych może wziąć udział 40 osób. Wszelkie materiały będą udostępnione przez instruktora bezpłatnie. Będą składać się z dwóch części: tworzenia i dekorowania. Na zakończenie uczestnicy wspólnie przygotują wystawę prac, po wystawie, prace będzie można odebrać z domu kultury” – informuje wicedyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Marzena Kądziela.

W warsztatach tworzenia lasu w szkle udział może wciąć 20 osób – pasjonatów miniaturowych ogrodów. Uczestnicy otrzymują wszystkie potrzebne materiały, udział w warsztatach jest darmowy. Jedynym warunkiem jest przyniesienie jednej rośliny z zasobów domowych, którą można wykorzystać do tworzenia kompozycji lub wymiany pomiędzy uczestnikami. Na koniec warsztatów wspólnie stworzymy dużą kompozycję – dekorację dla domu kultury. Własne można będzie zabrać do domu.

Do udziału w grze miejskiej „Moje miasto” organizatorzy zapraszają 10 zespołów od 2 do 5 osób, bez względu na wiek. Uczestnicy będą poruszać się pieszo po terenie miasta, dlatego też dzieci młodsze mogą wziąć udział w zabawie w towarzystwie rodzica/opiekuna. Zabawa będzie polegała na zlokalizowaniu charakterystycznych miejsc związanych z naszym miastem przedstawionych na kartach gry, dotarciu do wskazanego miejsca, udzieleniu odpowiedzi na pytanie związane z przedstawionym obiektem i zgromadzeniu kompletu puzzli – prawidłowa odpowiedź= jeden puzzel. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza dotrze do domu kultury z kompletem puzzli i ułoży układankę. W zabawie przewidziane są nagrody oraz upominki dla uczestników. Wkrótce MGDK opublikuje pełny regulamin gry.

Na pozostałe zajęcia nie obowiązuje limit uczestników. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Fundacją British Council oraz Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Działania lokalne powstawały podczas spotkań studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników Miejsko–Gminnego Domu Kultury.

Zapisy można kierować na adres mailowy: [email protected] zaznaczając w temacie PROJEKT ACTIVE CITIZENS.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *