REKLAMA

Zaproszenie na akcję „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

W piątek 2 sierpnia odbędzie się spotkanie seniorów z policjantami i ekspertami ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa i zagrożeń na drogach powiatu koneckiego. Wstęp jest bezpłatny!

REKLAMA

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 15:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Końskich. Uczestnicy zachęcani są do przybycia na swoich rowerach celem bezpłatnego jego przeglądu i doposażenia w światła i odblaski.

REKLAMA

Celem tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych jak bezproblemowo poruszać się po drodze, jak poprawić swoją widoczność w nocy i dlaczego odblaski są ważne. Poza rozmowami ze specjalistami na temat zmian, związanych z prowadzeniem pojazdów, jakie zachodzą w życiu starszych ludzi, odbędzie się też spotkanie z dietetykami. Przygotują oni dla uczestników zalecenia żywieniowe.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

REKLAMA

Dodaj komentarz