REKLAMA

Zastosowanie ploterów frezujących w różnych branżach

Przemysł reklamowy, meblarski, motoryzacyjny czy elektroniczny chętnie korzystają z ploterów frezujących. To urządzenia wielofunkcyjne, które z łatwością realizują obróbkę różnorodnych materiałów na płaskich powierzchniach. Dzisiaj zdecydowanie najczęściej można spotkać plotery CNC, które realizują prace na podstawie projektu komputerowego. W poniższym artykule przyjrzymy się kilku zastosowaniom ploterów frezujących CNC. Przeczytaj więcej!

REKLAMA

1. Plotery frezujące CNC w branży reklamowej

Branding i tworzenie chwytliwych grafik oraz szyldów reklamowych ma związek z wykorzystywaniem trwałych materiałów. Promocja produktów i marek wykorzystuje tworzenie ww. elementów na twardych tworzywach sztucznych, drewnie, aluminium czy stali nierdzewnej. W każdym z tych przypadków plotery frezujące CNC sprawdzają się rewelacyjne. Dzięki obszernej powierzchni roboczej i zastosowaniu wystarczająco mocnego falownika napędzającego wrzeciono, tworzenie skomplikowanych wzorów na twardych materiałach nie stanowi dla ploterów najmniejszej trudności.

REKLAMA

Ploter frezujący znajdziesz na stronie: https://jm-tronik.eu/pl/maszyny/maszyn-cnc/ploter-frezujacy-cnc-scnc/

2. Branża meblowa a zastosowanie ploterów

Kolejna gałąź przemysłu, w której plotery frezujące sprawdzają się doskonale to meblarstwo. Wiele wyrobów, takich jak komody, łóżka, szafy, stoły i stoliki kawowe muszą mieć trwałe połączenia. Wykonuje się je przy pomocy kołków drewnianych, kleju, ale też elementów złącznych. Dla zachowania maksymalnej estetyki przy jednoczesnej trwałości i funkcjonalności stosuje się plotery frezujące CNC. Wycinają one rowki, otwory, wgłębienia, ale też są przydatne w grawerowaniu oraz produkcji form i prototypów.

3. Przemysł motoryzacyjny i wykorzystanie ploterów frezujących

Wiele elementów wewnętrznych i zewnętrznych pojazdów nie mogłoby powstać bez zastosowania ploterów frezujących CNC. Zwykle wykorzystuje się je do wycinania otworów na przełączniki czy pozostałe elementy montowane w deskach rozdzielczych, czy drzwiach bocznych. Oprócz samego wykorzystania przy bezpośredniej produkcji pojazdów plotery frezujące stosuje się do produkcji prototypów, akcesoriów czy narzędzi przydatnych w procesie montażu wyposażenia pojazdów. Często są to przedmioty, z których korzysta się jedynie w parku maszynowym np. podczas procesu montażu poszczególnych elementów i nie są one udostępniane na rynku konsumenckim.

4. Zastosowanie ploterów frezujących CNC w elektronice

Dzisiaj nawet najprostsze urządzenia elektroniczne muszą mieć płytki drukowane PCB. Znajdują się w nich punkty lutownicze i połączenia elektryczne niezbędne do montażu podzespołów elektronicznych. Proces wycinania płytek musi być precyzyjny i powtarzalny, co mobilizuje producentów do zastosowania ploterów frezujących CNC. Oprócz tego plotery mogą być przydatne do obróbki elementów konstrukcyjnych, a także obudów elektroniki użytkowej.

Twoja branża również wymaga zastosowania ploterów CNC? Jeśli szukasz urządzenia od renomowanego producenta, skorzystaj z dostępnych propozycji i podnieś poziom swojej produkcji do niespotykanego dotychczas poziomu. Skontaktuj się z przedstawicielami producenta właśnie teraz!

Artykuł sponsorowany 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *