REKLAMA

Zbierali pieniądze dla braci Broniewskich! Spot motoryzacyjny w Końskich [zdjęcia, wideo]

We wtorek o godzinie 14:00 na stacji benzynowej „Rondo” przy ulicy Kieleckiej w Końskich odbył się motoryzacyjny spot połączony ze zbiórką środków dla braci Broniewskich, młodych reprezentantów miasta Końskie w motocyklowych zawodach Enduro. Już niedługo będą startować w kolejnych rundach Mistrzostw Polski, składających się z dwunastu wyścigów rozgrywanych podczas sześciu weekendów w całym kraju – szczegółowe informacje TUTAJ. Organizatorem wtorkowego wydarzenia był Kabrio Końskie Klub Miłośników Motoryzacji. Na imprezie pojawiła się również słynna grupa motocyklowa Czarna Flota. Organizacyjnie wydarzenie wspomagał też radny powiatowy Wojciech Owczarek, który odpowiadał za zbiórkę środków dla młodych sportowców. 

REKLAMA

Bracia Damian i Maciej Broniewscy mieszkają przy ulicy Leśnej w Końskich i mają już na swoim koncie pierwsze znaczące sukcesy. Niebawem będą startować w Mistrzostwach Polski – zawodach motocyklowych przeznaczonych tylko dla najlepszych zawodników z całego kraju.

REKLAMA

Wyjazd na mistrzostwa wiąże się jednak z ogromnymi wydatkami. Podczas dwudniowego eventu zawodnik startujący w Enduro zużywa średnio jeden komplet opon, a każdy z nich to koszt około 800 złotych. Do tego dochodzi dojazd do Chełmna czy Kwidzyna, gdzie odbywają się zawody, a także zakup dużych zapasów oleju i benzyny. Dzięki wsparciu osób, które pojawiły się na wtorkowym motospocie, udało się zebrać łącznie 1155 złotych, które zostaną przeznaczone na wpisowe na kolejne zawody oraz wymianę części w maszynach młodych motocyklistów.

Podczas imprezy bracia Broniewscy zaprezentowali przybyłym swoje nietuzinkowe umiejętności, wprawiając widownie w niemałe osłupienie popisami na motocyklach (znajdziecie to w naszym wideo). Okrzyki podziwu i głośne brawa dało się słyszeć jeszcze długo po ich występie. Nie obyło się jednak bez wielu innych, równie niesamowitych atrakcji. Uczestnicy imprezy mieli szansę zobaczyć niezwykłe kabriolety, nie tylko z Końskich, ale także z Opoczna i okolic Kielc.

Nie obyło się też bez aut prosto z czasów Polskiej Republiki Ludowej, takich jak Żuk, Dacia oraz Polonez, bez dwóch zdań będących bardzo rzadkim widokiem na dzisiejszych drogach. Miłym akcentem była także obecność członków znanej już wszystkim Czarnej Floty, której na takim evencie nie mogło zabraknąć, choć w tym roku wystąpiła w nieco mniejszym składzie.

Z inicjatywą na przygotowanie wydarzenia wyszedł radny powiatowy Wojciech Owczarek, który sam jest wielkim fanem motospotu, a jego pomysł spotkał się z pozytywnym odzewem. Oprócz głównego organizatora w pomoc włączyły się też takie grupy: „Kabrio Kielce”, „Kieleckie Klasyki”, „Konecki Motopiknik”, a także stacja „Rondo” przy ulicy Kieleckiej w Końskich, będąca gospodarzem motocyklowej imprezy.

Zdjęcia [źródło: organizatorzy spotu]:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *