REKLAMA

Maturzyści na start. Dziś język polski [WIDEOSONDA]

„Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza i „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej były wiodącymi tematami matury z języka polskiego 2022. W całym kraju do egzaminu przystąpiło około 289 tysięcy absolwentów szkół ponadpodstawowych. W powiecie koneckim to 444 absolwentów. Sprawdziliśmy jak poszło naszym maturzystom, co  ich zaskoczyło i co sprawiło najwięcej trudności. 

REKLAMA

W powiecie koneckim do matury 2022 przystąpiło 444 absolwentów szkół ponadpodstawowych. Najwięcej w II LO – 136, w pozostałych szkołach było to: I LO – 115; Technikum 1 Końskie – 56; Technikum nr 3 – 76; Liceum Ogólnokształcące w Stąporkowie – 17; Technikum w Stąporkowie – 22; Zakład Doskonalenia Zawodowego – 22.

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich podzielili się z nami swoimi wrażeniami po materiale. Wiemy, że głównymi tematami (do wyboru) były: 1. Odniesienie się do tradycji (czym jest dla człowieka) i „Pana Tadeusza”; 2. Odniesienie się do podanego fragmentu „Nocy i dni”, z pytaniem o relacje z drugim człowiekiem, jako źródło szczęścia.

REKLAMA

Co wybrali koneccy uczniowie? Jak im poszło? Co sprawiło im szczególną trudność podczas całej matury z języka polskiego? O tym w naszej wideosondzie.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *