REKLAMA

Zbiórka darów dla rodaków na Wileńszczyźnie. Paczki mają dotrzeć przed świętami [zdjęcia]

„Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie” to zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla rodaków mieszkających na Litwie. Akcja ta została zainicjowana na terenie województwa świętokrzyskiego przez starostę kieleckiego Mirosława Gębskiego, a do udziału w niej, poza powiatem koneckim włączyły się również: jędrzejowski, włoszczowski oraz opatowski.

REKLAMA

Zbiórka trwa od 14 listopada do 1 grudnia. Dary zbierane są w Starostwie Powiatowym w Końskich w godzinach 7.30 – 15.30 (Pokoje 201-202).

REKLAMA

Co można podarować? Żywność z długim terminem przydatności, środki chemiczne, odzież, obuwie, środki higieniczne. Zbiórka skierowana jest zarówno dla osób starszych, jak i tych najmłodszych. Mile widziane są również książki, zabawki oraz artykuły piśmiennicze w bardzo dobrym stanie oraz podarunki świąteczne. Wzorem lat poprzednich dary zostaną dowiezione jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

W czwartek 16 listopada w Starostwie Powiatowym w Końskich z inicjatywy starosty koneckiego Grzegorza Pieca odbyło się spotkanie organizacyjne poświęcone tej akcji pomocowej. Poprowadził je naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego, jednostki strzeleckie: 2026 i 2160, przedstawiciele koneckiego Hufca ZHP oraz kół gospodyń wiejskich. W wydarzeniu wziął także udział ks. Dariusz Stańczyk z parafii w Gowarczowie. Kapłan został odznaczony w 2016 r. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi dla polskiego kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych. Ksiądz Dariusz dotychczas pracował głównie na Litwie oraz w Rosji.

„Z materiałów, które mogliśmy zobaczyć wiemy, że sytuacja naszych rodaków na Wileńszczyźnie wymaga działań i chęci pomocy. Z ogromną satysfakcją przystępujemy do tej zbiórki i jednocześnie prosimy mieszkańców powiatu koneckiego o pomoc w realizacji tej szczytnej inicjatywy. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okażą zrozumienie i dar serca serdecznie dziękuję” – mówi starosta konecki Grzegorz Piec.

W powiecie koneckim akcję koordynują Beata Kij i Paweł Kubiak, którzy dostępni są w godzinach pracy urzędu Starostwa Powiatowego w Końskich pod nr telefonów: 41 260 47 23 i 41 260 47 18.

Zdjęcia (archiwum Starostwa Powiatowego w Końskich):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *