REKLAMA

Zbiorniki wodne w Sworzycach i Przybyszowach przejdą renowację [wideo, zdjęcia]

Dzięki dotacji z Unii Europejskiej zbiorniki wodne w miejscowościach Przybyszowy oraz Sworzyce w najbliższych miesiącach zmienią swoje oblicze.

REKLAMA

Gmina Końskie wzięła udział w konkursie dotyczącym „wsparcia małej retencji” ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski na środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który prowadzi Unia Europejska. Samorząd, jak się później okazało, skutecznie aplikował o dotację na przebudowę zbiorników w Przybyszowach oraz Sworzycach  –„Gmina Końskie złożyła dwa wnioski. Jeden dotyczył odbudowy i modernizacji zbiornika wodnego w Przybyszowach, a drugi w miejscowości Sworzyce. Oba to są stare cieki wodne, które w pewnym miejscu zbierane są w stawy. One są zaniedbane, bo przez lata nie było przy nich nic robione. Wartość maksymalna jednego wniosku to 500 tysięcy złotych. Nasze wnioski znalazły się na liście rankingowej na miejscach 15 i 16, które gwarantują, że możemy liczyć w niemal 100% na dofinansowanie. W przypadku zbiornika w Przybyszowach to jest kwota nieco ponad 480 tysięcy złotych, natomiast w przypadku Sworzyc to nieco ponad 280 tysięcy złotych”  – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Zbiornik wodny w Sworzycach

Umowę na dotację gmina ma podpisać w marcu obecnego roku. Następnie ogłoszony zostanie przetarg na realizację zadań. Samych renowacji wspomnianych zbiorników wodnych możemy spodziewać się najwcześniej jesienią tego roku.

REKLAMA

Zbiornik wodny w Przybyszowach

REKLAMA

One thought on “Zbiorniki wodne w Sworzycach i Przybyszowach przejdą renowację [wideo, zdjęcia]

  1. M... moje moje miasto... pisze:

    Retencja, o tak… wdzieczny temat bo lezy cała Polska na wodzie jak Arabia Saudyjska na ropie i kompletne zero z gospodarki tematem od 30 lat, jeno słychać wszędzie potem że susza i straty w rolnictwie… z samej wody kraj mógłby w europie się bogacić na różne cele… a tak to wszystko w glebie bez ładu i ni składu… bardzo dobre posunięcie… oby tylko nie przedwyborcze bo naprawdę inwestowanie w wodę to złoty interes dla wszystkich…lata 90 pokazały już w zasadzie na każdym polu obłudę i beznadzieję swych obietnić, może tetaz będzie inaczej…?

Dodaj komentarz