REKLAMA

Zderzenie ciężarówki z osobówką na krzyżówkach rudzkich [zdjęcia]

Do  poważnego zdarzenia drogowego doszło dziś na skrzyżowaniu dróg krajowych 74 i 42. Ciężarówka wjechała tam w osobówkę. Kierowca z osobowego auta został zabrany do szpitala w Końskich. Wcześniej jednak uwolnić musieli go strażacy, bo został zakleszczony w aucie.  

REKLAMA

Tuż po godzinie 10.00 od Rudy Malenieckiej w kierunku Końskich jechała ciężarówka marki Mercedes. Kierował nią trzeźwy 35-latek. Jednocześnie od strony Kielc jechał osobowy Ford, który skręcał w prawo w kierunku Końskich. Fordem kierował trzeźwy 59-latek, który podróżował z pasażerką.

REKLAMA

„W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez ciężarówkę doszło do zderzenia się pojazdów. Kierujący Fordem doznał obrażeń ciała i został zabrany do szpitala w Końskich. Jego dokładny stan na ten moment nie jest znany. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli prawo jazdy kierowcy ciężarówki, który dopuścił się tu rażących naruszeń kodeksu ruchu drogowego.” – informuje Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

W okolicach tak zwanych krzyżówek rudzkich trwają utrudnienia, o godzinie 11.15 jeden pas ruchu w kierunku Końskich był zablokowany.

Zdjęcia (Ireneusz Łosiak):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *