REKLAMA

Zespół Korniczanka z wizytą w hospicjum w Rudzie Białaczowskiej

Członkowie zespołu „Korniczanka” z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich odwiedzili pacjentów hospicjum w Rudzie Białaczowskiej. 

REKLAMA

Zespół „Korniczanka” w składzie: Alicja Dańska, Genowefa Cecka, Wiesława Matynia, Mirosława Górecka, Halina Sosnowska, Małgorzata Pasek, Stanisław Sosnowski, Jan Bukład odwiedzili w zeszłym tygodniu udali się z wizytą do pacjentów placówki Stowarzyszenia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej im. bł. ks. Kazimierza Sykulskiego w Rudzie Białaczowskiej w gminie Gowarczów. W kolorowych ludowych strojach, z akompaniamentem skrzypiec i akordeonu śpiewano tradycyjne pieśni.

REKLAMA

Do dyrektora Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich Piotra Salaty zarząd stowarzyszenia z prezes Edytą Więckowską na czele skierował pismo o następującej treści: „… Swoim śpiewem, grą na instrumentach, a także otwartą postawą na drugiego człowieka wnieśliście wiele radości do hospicjum pozwalając pacjentom zapomnieć o codziennych troskach i problemach, z którymi się borykają. Mamy przeświadczenie, że hospicjum zyskało w członkach zespołu nowych przyjaciół, którzy bezinteresownie i chętnie przeznaczyli swój wolny czas na pomoc drugiemu człowiekowi…”

Zdjęcia (MGDK Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz