REKLAMA

Nowe stroje dla zespołów z gminy Końskie [wideo, zdjęcia]

Zespół Ludowy Sokołów, Mały Dziebałtów, Rogowianki oraz Korniczanki i Małe Korniczanki wzbogaciły się właśnie o nowe stroje ludowe. To dzięki temu, że gmina na ich zakup pozyskała środki zewnętrzne. 

REKLAMA

Mały Dziebałtów i Sokołów otrzymały całe komplety nowych, pięknych, kolorowych strojów. Natomiast Korniczanki, Małe Korniczanki i Rogowianki pozyskały nowe elementy wyposażenia. Kwota pozyskana na ten cel to 6 tysięcy złotych, ewentualne pozostałe środki musiała z własnego budżetu dołożyć gmina Końskie.

W piątek przedstawiciele koneckiej władzy gminnej – wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz burmistrz Krzysztof Obratański przekazali stroje na ręce opiekunki Małego Dziebałtowa Krystyny Nartowskiej oraz liderki Sokołowa – Krystyny Stolarskiej. –„Mam nadzieję, że Zespół Sokołów, Zespół Mały Dziebałtów będą długie lata cieszyły nasze oczy, nasze uszy pieśnią, tekstem, tańcem, że będą przenosiły w następne pokolenia to co jest nasze rodzime, polskie, skąd nasz ród.” – mówił Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

W imieniu obdarowanych głos zabrała Krystyna Stolarska. –„W imieniu Zespołu Ludowego Sokołów oraz zespołu dziecięcego serdecznie dziękuję za zakupienie strojów. Cieszymy się bardzo, że burmistrzowie dbają o to by kultura ludowa się tu rozwijała. Czekamy tylko na rozszerzenie zespołu, na to by więcej osób zechciało z nami tutaj współpracować.” – mówiła liderka Sokołowa.

Stroje zespołom zostały przekazane podczas gminnych obchodów Dnia Nauczyciela w Dziebałtowie, a na zakończenie tego święta swój minikoncert dał zespół Mały Dziebałtów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *