REKLAMA

Zgonów dwa razy więcej niż urodzeń! Statystyki demograficzne z Końskich [wideo]

Urząd Stanu Cywilnego w Końskich przekazał statystyki dotyczące demografii na terenie miasta i gminy. Podkreślmy na początku, że dane dotyczą osób zameldowanych, a nie wyłącznie realnie mieszkających w Końskich i sołectwach gminy. Wiemy, że nieustannie pogłębia się spadek liczby mieszkańców. Jednak w 2021 roku zawarto więcej małżeństw niż rok wcześniej. 

REKLAMA

Według statystyk udostępnionych nam przez Urząd Stanu Cywilnego w 2021 roku w gminie Końskie zgłoszono 461 urodzeń dzieci. To sporo mniej niż przed rokiem, kiedy to USC odnotował 622 urodzenia.

Niestety rośnie liczba zgonów. W 2021 roku odnotowano ich aż 920, a zatem niemal dwukrotnie więcej niż narodzin. Dla przykładu podajmy, że w 2018 roku zanotowano 784 zgony i 614 urodzeń. Wydaje się więc, że niż demograficzny w mieście i gminie Końskie postępuje.

REKLAMA

Przyjrzeliśmy się także statystyce zawieranych małżeństw oraz udzielanych rozwodów. W minionym roku w mieście i gminie Końskie pobrało się 157 par i jest to o 27 więcej niż w 2020 roku. Natomiast liczba udzielonych rozwodów wyniosła 64, dokładnie tyle samo co przed rokiem.

 

REKLAMA

13 thoughts on “Zgonów dwa razy więcej niż urodzeń! Statystyki demograficzne z Końskich [wideo]

 1. 500+ poszło na marne. Miało zachęcić a efekt jest odwrotny. Stracili na tym wszyscy widać po obecnych cenach.

 2. @Prawda – 500+ poszło na marne. Miało zachęcić a efekt jest odwrotny. Stracili na tym wszyscy widać po obecnych cenach.
  A skąd ty takie rzeczy wiesz że poszło na marne?
  Jednak 461 dzieci sie urodziło, gdyby tego 500+ nie było to byc moze urodziło by się duzo mniej …
  Końskie juz od lat sie zwijają , przeciez to już od dziesiecioleci widać….młodzi wyjezdzają ,
  srednia wieku rosnie , jest to idealne miejsce do życia ale na emeryturze.

 3. Jestem za wprowadzeniem najniższej unijnej około 1200euro w całej unii zaraz by się wyrównało gdzie kto chce mieszkać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *